رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان: ایجاد تشکل های غیردولتی به منظور تعامل بین کارفرما و کارگر

رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان خوزستان از ایجاد تشکل های غیردولتی برای تعامل و تشویق کارفرما و کارگر خبر داد .
محمدکاظم بوستان افروز که به مناسبت هفته کارگر در جمع خبرنگاران سخن می گفت، به تشکیل 35 کمیته نظارت در سطح استان اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل این کمیته ها شناسایی طرح هایی است که تسهیلات به آن پرداخت شده ولی تاکنون هیچ اقدامی جهت استفاده از این منابع نشده است .
وی در خصوص نرخ بیکاری با یادآوری اینکه در سال 84 نرخ بیکاری 3/18 درصد بوده و با فراهم شدن شغل در سال گذشته به 3/15 درصد رسید، گفت : بالاترین نرخ بیکاری در استان خوزستان مربوط به شهرستان خرمشهر به میزان 26/21 درصد و پایین ترین نرخ بیکاری هم در شهرستان دزفول به میزان 7/14 درصد می باشد .
بوستان افروز ایجاد و افزودن اشتغال را از الویت های نخست سال جاری عنوان کرد و گفت : نظارت و اجرای طرح زودبازده و آموزش کارآفرینان جهت جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف از اهم برنامه های سال جاری این سازمان است .
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان، تشکیل جلسه با حضور استاندار خوزستان و نماینده ولی فقیه در استان، نشست دستگاه های اجرایی به صورت دوستانه با جامعه کارگری جهت بحث و بررسی نقطه نظرها و خواسته ها، دیدار با خانواده شهدای کارگر و حضور بر سر گلزار شهدا را از مهمترین برنامه های هفته کارگر اعلام کرد .
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۴۶
کد خبر : ۱۸,۲۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید