تجلیل از کارگران نمونه استان سیستان و بلوچستان/ حمایت از کارگر و کارفرما ، زمینه ساز برادری در محیط کار است

همزمان با هفته کارگر و گرامیداشت طلایه داران کار و تولید از کارگران نمونه استان سیستان و بلوچستان تجلیل شد.
در این مراسم که نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی، ریگی رییس سازمان کار و دیگر مدیران استان حضور داشتند، رییس سازمان کار گفت: روز جهانی کارگر فرصت مناسبی است تا از تلاش و زحمات کارگران که از ارزشمندترین قشر جامعه هستند، تجلیل شود.
آقای ریگی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تشکلهای کارگری و کارفرمایی گفت: تشکلهای کارگری و کارفرمایی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر تحولات اجتماعی و اقتصادی هستند و استان سیستان و بلوچستان بیشترین تعامل و تفاهم را با شرکای اجتماعی خود دارد.
رییس سازمان کار وظیفه عمومی وزارت کار را اجرای دقیق قانون کار عنوان کرد و افزود: قانون کار بعد از قانون اساسی مهمترین قانونی است که بعد از انقلاب به تصویب رسیده و این نشانگر اهمیت و ارزش است که این انقلاب برای قشر کارگر قائل است .
ریگی همچنین در این مراسم گزارش کاملی از بخشهای روابط کار، بازرسی کار و امورفرهنگی و روابط عمومی سازمان کار ارائه داد.
نماینده ولی فقیه نیز ضمن تبیین جایگاه و منزلت کارگران از نظر اسلام گفت: در نظام اسلامی نه کارفرما سالار هست و نه کارگر بلکه نظام اسلام بر پایه حق محوری بنا شده است .
حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی همچنین گفت: اگر حمایتی صورت می گیرد، این حمایت باید از کارگر و کارفرما باشد تا برادری در محیط کار فراهم شود.
در پایان این مراسم از کارگران و مدیران برخی از واحدهای کارگری استان تجلیل به عمل آمد.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۴۰
کد خبر : ۱۸,۲۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید