رییس سازمان کار و امور اجتماعی قزوین: نرخ بیکاری در استان رو به کاهش است

رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان قزوین نرخ بیکاری در استان را 9 درصد اعلام کرده است.
به گزارش ایسنا علیرضا مظهری اظهار کرد: استان قزوین دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور است.
مظهری با اشاره به ایجاد 30 هزار فرصت شغلی تا پایان سال جاری که با اعتباری بالغ بر سه هزار و 270 میلیارد ریال تحقق خواهد یافت افزود: تا پایان سال گذشته نزدیک به 12 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی گفت: سهم استان از اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زودبازده در سال گذشته سه هزار و 400 میلیارد ریال بوده که با این اعتبار 11 هزار و 100 درخواست با بودجه 10 هزار و 673 میلیارد ریال به بانک رفاه ارسال شده است.
مظهری گفت: با توجه به دریافت اعتبار 10 میلیارد ریال از سوی وزارت کار و امور اجتماعی هم اکنون در حال توزیع یارانه سال‌های 84 و 85 کارگران هستیم.
وی اضافه کرد: مقدار یارانه کارگران به ازای دو سال گذشته 200 هزار ریال است که تاکنون طبق اسناد، هشت میلیارد و 500 میلیون ریال از بودجه تعیین شده است که در تلاش هستیم که این اعتبار با به 10 میلیارد ریال برسانیم.
مظهری گفت: با توجه به طرح جدید اداره کار و امور اجتماعی، مقرری بگیران بیمه بیکاری می‌توانند 80 درصد هزینه یک خودروی مینی بوس و یا یک خودروی سواری «ون» را تا سقف 100 میلیارد با سود چهار درصد از این اداره دریافت کنند.
وی اظهار کرد: متاسفانه 70 درصد مددجویان مراجعه کننده به اداره کار فاقد مهارت هستند.
مظهری درباره تعداد اتباع خارجی کارگر در استان گفت: در حال حاضر دو هزار و 550 نفر از این اتباع خارجی شناسایی شدند که 650 نفر این افراد جایگزین شده‌اند.
وی درباره جریمه این کارفرمایان گفت: در ازای هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی، کارفرما برای بار اول پنج برابر حقوق کارگروه بار دوم 10 برابر حقوق کارگر جریمه خواهد شد.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۳۶
کد خبر : ۱۸,۲۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید