سرهنگی درسومین کنفرانس ملی کارآفرینی : کارآفرینان نو آور و خط شکن ، توسعه دهنده کشورها هستند

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : کارآفرینان نوآور و خط شکن، تنها کسانی هستند که می توانند موجب توسعه کشورها شوند.
کنفرانس ملی کارآفرینی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،" رحیم سرهنگی " امروز سه شنبه سوم دی ، در سومین همایش ملی کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: آزمون و خطای کارآفرینان خط شکن و پیشگام و کشف سرمایه های جدید و با بهره وری بالا همواره باعث پیشرفت است. 
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی از منظر اقتصاد دانان توسعه، انتقال فعالیت با بهره وری پایین تر به فعالیت هایی بابهره وری بالاتر است گفت: توسعه کارآفرینی فرایندی است که با یک تاخیر روی بیکاری اثر می گذارد و به همین دلیل دولت ها در سیاستگذاری توجه چندانی به آن ندارند و دنبال راه حل های کوتاه مدت بیکاری هستند. 
سرهنگی با مطرح کردن این پرسش که چرا در حوزه سیاستگذاری، کارآفرینی مغفول مانده است؟ تصریح کرد: برخی ازدولت هایی که می خواهند سرکار بیایند مسئله بیکاری را مطرح می کنند و به علت کوتاه بودن عمر دولت ها به دنبال راه حل کوتاه مدت هستند به همین دلیل تامین مالی بی هدف تقریبا در همه دولت ها وجود داشته است .
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مهم ترین محورکارآفرینی اکتشاف ازجنس یادگیری است  گفت: محیط های نوآورانه به عنوان شبکه سیال جایی است که ایده های متفاوت، پیشینه های مختلف و علایق گوناگون کنار یکدیگر قرار می گیرند و نهایتا به نوآوری های بزرگ منجر می شوند.
سرهنگی مشاهده و پرسشگری خوب، آزمایشگری سخت کوشانه، شبکه سازی مناسب و توانمندی ترکیب را از ویژگی های کارآفرینان برشمرد و افزود: این موارد با نظام آموزشی ما مغایرت هایی دارد که در جاهایی مثل مدرسه کارآفرینی و باشگاه کارافرینان سعی شده این مغایرت ها کمتر شود.
 
 
 
 
۳ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰
کد خبر : ۱۸۲,۵۱۲
کلیدواژه ها: رحیم سرهنگی,همایش ملی کارآفرینی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید