رییس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان: شکل‌های کارگری برای پویایی اقتصادی کشور می کوشند

رییس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان گفت: با کمترین تنش در جامعه کارگری استان روبرو هستیم و تشکل‌های کارگری برای پویایی در نظام اقتصادی کشور در تلاش هستند.
به گزارش ایسنا منطقه خوزستان، کاظم بوستان‌افروز در دیدار تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان خوزستان با استاندار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان این مطلب توضیح داد: در خوزستان 50 شورای اسلامی کارگری، 120 هزار واحد کارگری و 385 هزار کارگر مشغول به کارند. جامعه کارگری استان خوزستان با میانگین چهار نفر برای هر خانوار 2 میلیون و 400 هزار نفر را شامل می‌شود.
وی افزود: 240 میلیارد تومان به منظور ایجاد اشتغال و تقویت واحدهای کاری از محل اعتبار بنگاه‌های زودبازده اختصاص یافته است.
هوشنگ درویشی رییس کانون تشکل‌های کارگری استان خوزستان نیز در این دیدار اظهار امیدواری کرد که تمام واحدهای کارگری دارای نماینده کارگری باشند تا از این راه خواسته‌های هر صنف پیگیری شود.
وی با بیان این که شاهد بیش از 30 درصد رشد در ایجاد شوراهای کارگری هستیم، خاطرنشان کرد: تمام اداره‌های کار شهرستانها در تلاش هستند تا همه کارخانه‌ها دارای شورای کارگری شوند زیرا در این صورت است که با کمترین مشکلات از سوی جامعه کارگری روبرو خواهیم شد.
وی خاطرنشان کرد: کارگر و کارفرما ملزوم یکدیگرند. امیدواریم روزی فرا رسد که شوراها به جایگاه اصلی خود برسند.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۱۳
کد خبر : ۱۸,۲۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید