استاندار زنجان: دولت با ارائه‌ طرح بنگاه‌های اقتصادی کوچک زودبازده از اتلاف منابع جلوگیری کرد

باید تا به ثمر رسیدن نهایی پروژه‌های کارآفرینان، پرونده‌ها را دنبال کنید. ممکن است خارج از عرف به نظر برسد، اما این کاری است که ما باید از گذشته انجام می‌دادیم تا الآن این‌گونه تازگی نداشته باشد.
به گزارش ایسنا منطقه زنجان، قوام نوذری استاندار زنجان خطاب به اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گفت: بحث اشتغال‌زایی به وسیله بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده را که دولت نهم با ابتکار خود ارائه داده، باعث آن شده که از سرگردانی و اتلاف بسیاری از منابع جلوگیری شود.
وی گفت: اولین گام در خصوص توزیع عادلانه منابع در زمینه بنگاه‌های کوچک اقتصادی برداشته شده و سعی تمامی مسئولین این است تا جوانان و به‌خصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از این منابع بهره‌مند شوند.
استاندار زنجان گفت: در مورد بحث کار آفرینی تأکید بسیاری داشته‌ایم و همیشه موضوع اصلی آن بوده است که به کارآفرینان اهمیت بسیاری داده شود. بخش‌های مختلفی که می‌توانند در خصوص آماده‌سازی جوانان برای ورود به بازار کار و بخصوص بازار تولید رقابتی حرکتی داشته باشند، بسیار تلاش کنند و مسایل آموزشی را به ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در نظر بگیرند.
استاندار زنجان به یارانه‌ها در استان اشاره کرد و گفت: یارانه‌ها به عملکردی که باید ارائه شود برمی‌گردد. چرا که قراردادهایی که بسته‌شده باید بر اساس قیمت و نرخ تعیین شده باشد و در بحث یارانه‌ها محدودیتی وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، در ادامه علایی، مدیرکل تعاون استان زنجان نیز گفت: 10 درصد از فرصت‌های شغلی بنگاه‌های اقتصادی زودبازده توسط بخش تعاون استان ایجاد شده است و ما درصدد آن هستیم تا این آمار را افزایش دهیم.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۵۹
کد خبر : ۱۸,۲۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید