وزیر کار در گفت وگو با کارگران نمونه: بها دادن به ابداعات و خلاقیت ها بستر توسعه اقتصادی است

انتخاب کارگران نمونه، روشی برای ارج نهادن به ابتکار، خلاقیت و تلاش است . دکتر سیدمحمدجهرمی وزیر کار و اموراجتماعی در دیدار با کارگران نمونه همچنین گفت : منابع انسانی ، موتور محرک پیشرفت و توسعه است . هر اندازه که به ابداعات و خلاقیت بیشتر اهمیت دهیم ، حرکت به سوی هدفها ، هموارتر و پرشتاب تر خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت کارآفرینان در رشد وپیشرفت اقتصادی گفت : هدف از انتخاب کارگران نمونه فقط تکریم ابتکارات و ابداعات نیست بلکه انتظار این است که این عزیزان به عرصه کارآفرینی وارد شوند و با پیوند واحدهای به وجود آمده به خوشه های صنعتی، شبکه های اقتصادی را با بهره گیری از همه مزیت ها و فرصت ها توسعه دهند.
دکتر سیدمحمد جهرمی با اشاره به اهمیت محوری مقوله نرم افزاری در برنامه های مربوط به خودکفایی های صنعتی گفت: تلاش برای کاهش وابستگی ها ، تلاشی مقدس است اما منظور از وابستگی، مقوله نرم افزاری آن است . به عبارت دیگر در جایی که مزیت های اقتصادی نداریم نباید سرمایه گذاری کنیم زیرا ارزش افزوده باید معیار تلاشها و سرمایه گذاریهای ما باشد .
وی گفت : سرمایه گذاری روی موضوعات نرم افزاری در دنیای امروز از اهمیت بسیاری برخوردار است و از ارزش افزوده بسیار بالایی هم برخوردار است .
برای نمونه بخش تحقیقات تا 3 هزار و 700 برابر ارزش افزوده ایجاد می کند.
پیش از سخنان دکتر سیدمحمدجهرمی، کارگران برگزیده درباره نقطه نظرات و مشکلات خود با وزیر کار سخن گفتند و وزیر نیز با شنیدن کامل حرفهای کارگران نمونه ، برای رسیدگی به بحث های مطرح شده قول مساعد دادند.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۷:۲۹
کد خبر : ۱۸,۲۶۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید