رییس جمهور خواستار شد: وزارت کار حساب ویژه ای برای تشویق کارگران خلاق فراهم کند

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه تاکید کرد که کار باید به بالاترین ارزش اجتماعی تبدیل‌شود و در این راستا تلاش کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی، رییس جمهوری درهجدهمین همایش ملی معرفی کارگران واحدهای نمونه کشور و در آستانه هفته کارگر افزود: باید هر جا که بنا است امتیازی داده شود این امتیاز به کسی تعلق گیرد که متعهدانه تلاش می‌کند.
رییس جمهوری با تبریک فرارسیدن روز کارگر به‌کارگران عزیز ایران اسلامی و کارگران جهان، وحدت و همدلی ، ایمان به خدا ، توکل و پاکی، عدالت ، کار و تلاش و مجاهدت را مهمترین عوامل برای ایجاد یک زندگی سعادتمند و رسیدن به نقطه کمال و پیشرفت ذکر کرد.
احمدی نژاد تاکید کرد: تکریم کار و کارگر یعنی تکریم همه آرمان‌هایی که انسان‌ها هزاران سال به‌دنبال آن بوده و هستند.
وی افزود: امروز آن چیزی که همه ما به آن می‌بالیم حاصل کار است و بدون کار چیزی حاصل نمی‌شود.
رییس جمهوری با بیان این‌که خلاقیت‌ها در کار شکوفا می‌شود، تاکید کرد: عنصر اصلی که همه عوامل برپایی یک زندگی سعادتمند و کشور پیشرفته را بهم پیوند می‌زند، کار است و هر کس که بیشتر کار می‌کند باید شریف تر و هر کس که بهتر کار می‌کند باید عزیزتر و محترم‌تر باشد.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه پایه و زمینه شکوفایی استعدادها عدالت است و عدالت به معنی توزیع عادلانه فرصت‌ها در جامعه است، گفت: رمز ماندگاری یک ملت و نظام، امنیت پایدار سیاسی و اجتماعی و محور بودن عدالت در جامعه است.
وی با تاکید به‌این که "عدالت به معنی توزیع فقر نیست "، تصریح کرد: متاسفانه وقتی از عدالت صحبت می‌شد برخی می‌گفتند که اینها می‌خواهند فقر را در جامعه توزیع کنند.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: ما هر هدفی را که برای کشور قرار می‌دهیم با کار به آن می‌رسیم پس باید تلاش کنیم تا فرصت کار و تلاش برای کسانی که وارد بازار کار می‌شوند، ایحاد شود.
احمدی نژاد با بیان اینکه نگاه و آرمان ما باید با آنچه در دنیا رایج است، متعادل باشد، افزود: ما یک ملت واحدی هستیم که هر کس نقشی دارد و می‌خواهیم با هم یک کار را انجام دهیم و آن ساختن ایران عزیز است.
رییس‌جمهوری با بیان این که شرایط کشور و جهان امروز بسرعت در حال تحول است، تاکید کرد: امروز در جهان کانون حرکت به سوی نقطه کمال و سعادت برای انسان‌ها،ایران عزیز و اسلامی است و ما موظف هستیم ایران را هم برای خود و هم برای پاسخگویی به نیازهای بشریت بسازیم.
احمدی نژاد با بیان این که اگر ما امروز در مقابل تحریم‌های قدرت‌های زورگو ایستادگی می‌کنیم، به ‌خاطر پشتوانه کارگران در کشور است ،تصریح کرد: ما باید طعم شیرین همدلی و زیبایی‌های حقیقی را در جهان بچشیم ‌و به‌ سمت قله کمال برویم و در دنیای امروز پرچمدارچنین حرکتی ایران‌اسلامی ناب محمدی (ص) است.
رییس جمهوری با توصیه به کارفرمایان بخش خصوصی برای سهیم‌کردن کارگران در 5 درصد سهام محل‌های کارخود مانند اقدام دولت گفت: حل مشکل مسکن کارگران امری شدنی است و دولت باید تلاش کند تا در سال‌های آینده یک یا دو مشکل پایه‌ای در کشور حل شود.
احمدی نژاد به سید "محمد جهرمی" وزیر کار وامور اجتماعی توصیه کرد که در مجموعه نظام کار و تولید کشور نگاه و حساب ویژه‌ای برای تشویق کارگران خلاق فراهم شود.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۳۸
کد خبر : ۱۸,۲۶۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید