وزیر کار و امور اجتماعی: طی دو سال اخیر دو میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده ایم

در مراسمی با حضور رییس‌جمهور، وزیر کار و امور اجتماعی و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و چند تن از کارگران و بنگاه‌های صنعتی تولیدی نمونه تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی در این مراسم وزیر کار و امور اجتماعی گفت: بار سنگین پیشرفت و توسعه امروز بر دوش کارگران است و ما برای آموزش و ارتقای مهارت کارگران در این سال‌ها برنامه‌های زیادی اجرا کرده‌ایم.
وی افزود: می‌خواهم این نوید را در حضور رییس‌جمهور بدهم که در طول یک‌سال گذشته از انتهای سال ‌84 تا انتهای سال ‌85، ‌50 درصد به ظرفیت مراکز آموزشی، افزوده شده است یعنی از ‌456 هزار به حدود ‌650 هزار رسیده است و در سراسر کشور آموزش کسب و کار برای ایجاد بنگاه‌های تولیدی و صنعتی در حال فعالیت و آموزش نیروها هستند.
جهرمی در ادامه به مشکلات واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: براساس آخرین برآوردهای ما، ‌5/38 درصد مشکلات مربوط به منابع بانکی و سرمایه‌ در گردش این واحدهاست؛ پس از آن مدیریت سهم ‌32 درصدی مشکلات را دارد.
وزیر کار و امور اجتماعی در ادامه گفت: از انتهای سال ‌83 تاکنون ما توانسته‌ایم دو میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم و شاغلان کشور از ‌19 میلیون و ‌517 هزار به ‌21 میلیون ‌452 هزار افزایش یافته است و میزان بیکاری از ‌5/11 به ‌2/11 درصد کاهش یافته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که دولت برای تعدادی از واحدهایی که دچار بحران و معوقه‌ بانکی هستند و نتوانسته‌اند بدهی‌های بانک خود را بدهند فکری بیندیشد و به آنها کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در دو سال گذشته بهره‌وری افزایش یافته است، گفت: ما باید هرچه بیشتر اشتغال در کشور ایجاد کنیم و اگر دستگاه‌های مختلف برای این هدف تلاش نکنند، نرخ بیکاری نه تنها کمتر نخواهد شد بلکه افزایش می‌یابد.
پس از سخنان وزیر کار و امور اجتماعی به تعدادی از کارگران، کار‌گروه‌ها و بنگاه‌های تولیدی و صنعتی نمونه جوایزی اهدا شد.
بر پایه این گزارش در این مراسم 12 کارگر نمونه، چهار گروه کار نمونه و شش واحد نمونه کشوری در هجدهمین همایش ملی معرفی کارگران واحدهای نمونه کشور و در آستانه هفته کارگر موفق به دریافت لوح تندیس و تقدیر تلاش از رییس جمهوری شدند.
مهدیه زمزم زاده از کارخانه لاستیک بارز، مجید برغانی فراهانی از صنایع آذرآب اراک، محبتعلی ارژنگ از سایپا کرج، کوروش دهقان نژاد از ریسندگی و بافندگی جامعه خراسان رضوی، محمدجواد عشق آبادی از سیم و کابل سمنان، کامران سالم از ایران سانیا گیلان، عبدالرضا مرزبانی از تعمیرات نیروی برق اصفهان، حسن جعفرزاده بی‌شک از تراکتورسازی ایران تبریز، قربانعلی رحیمی از پویا غرب کرمانشاه، عباس سیفی از نیروگاه شهید مفتح همدان، علی کیامری از شیشه قزوین و هومن عزیزی از ظریف مصور چهارمحال و بختیاری 12 کارگر نمونه معرفی شده بودند که از رییس جمهور لوح و تندیس تلاش دریافت کردند.
رامین علی اکبری و حسن کتابی از صنعت یدک قم، حسین مکاری اکبرآبادی و محمدرضا خلج از پارس‌خودرو تهران، ارحام پولادیان و ناهید صفایی‌ از لعابیران فارس، سائد رحمت طلب، محمدرضا دست تنگ و کیومرث شجاعی زاده از نیروگاه گازی کنارک سیستان و بلوچستان چهار گروه کاری نمونه سال 1385 بودند که موفق به دریافت لوح و تندیس تلاش از رییس جمهوری شدند.
جواد نجم‌الدینی از مگاموتور کرج، مسعود گنجی از آرتاویل تایر اردبیل، حسن کاسه‌چی از صنایع چوب و خزر مازندران، محمدمسعود سمیعی نژاد از سیمان ارومیه، عبدالهادی ماهی نژاد از شیرپاستوریزه پگاه و غلامحسین فرزندی از داروسازی اکسید لرستان نیز شش واحد نمونه 1385 بودند که از "محمود احمدی نژاد" لوح و تندیس تلاش دریافت کردند.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۳۲
کد خبر : ۱۸,۲۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید