دکتر جهرمی: منابع انسانی سرمایه های اصلی کشور هستند

منابع انسانی ارزشمترین سرمایه های ، جامعه هستند . دکتر سیدمحمد جهرمی در همایش بزرگ تشکلهای کارگری و کارفرمایی غرب استان تهران ( منطقه کرج ) گفت : محور توسعه اقتصادی هر کشوری بستگی به توانمندیهای حرفه ای و علمی ، نیروهای انسانی ، آن جامعه دارد.
وی در ادامه با اشاره به رشد خلاقیتهای علمی و حرفه ای در کشور و پدیدآمدن ساختارهای کارآفرینی در کشور گفت : ما برای رسیدن به یک جهش بزرگ اقتصادی آماده هستیم .
سیدمحمدجهرمی گفت : اختلاف بین کارگر و کارفرما همیشه موضوع اصلی بنگاههای اقتصادی نیست ، بلکه مسایلی از قبیل نبود مدیریت صحیح نیز می تواند یک بنگاه را با مشکل روبرو سازد .
وی افزود : با هدف شناسایی عوامل وقوع مشکل در واحدهای صنعتی تعداد 7 هزار واحد اقتصادی را در سال گذشته با دقت بررسی کردیم . پس از پایان یافتن این تحقیقات گسترده ، متوجه شدیم علت همه مشکلات واحدهای اقتصادی ، وجود 12 مولفه است.
وزیر کار گفت : یکی از این ?? مولفه ای که عامل بروز مشکل در واحدهای صنعتی شده است نارسایی سیستم بانکی و کمبود نقدینگی در واحدهای مورد مطالعه بوده است . وی در ادامه افزود :اولین قدم برای رفع این مشکل اختصاص 20 هزار میلیارد تومان به سرمایه در گردش واحدهای موجود بوده است که این مبلغ تنها یک سوم نیازهای آنها را پاسخگو بود.
وی دومین مشکل واحدهای اقتصادی را نارسایی مدیریت عنوان کرد و افزود : 32 درصد مشکلات واحدهای اقتصادی مربوط به مدیریت است .
وزیر کار افزود : مدیریت تنها علم نیست بلکه ترکیبی از هنر و علم است ، هرکسی که هنر مدیریت را داشته باشد می تواند مشکلات داخلی و بیرونی یک واحد اقتصادی را برطرف سازد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کارگری در واحدهای اقتصادی نسبت به سال 84 به میزان 14 درصد کاهش یافته و همچنین شکایتهای رسیده به حل اختلاف نیز 8/11 درصد کمتر شده است .
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۴۱
کد خبر : ۱۸,۲۶۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید