8 هزار فرصت شغلی در خراسان جنوبی ایجاد شد

بر اساس مبلغ تخصیص داده شده در سال گذشته 8 هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف اقتصادی خراسان جنوبی ایجاد شده است .
محمود محسن زاده رییس سازمان کار و اموراجتماعی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اداره کل روابط عمومی وزارت کار و اموراجتماعی گفت : مبلغ اختصاص یافته در سال گذشته به بنگاه های زودبازده و کوچک کارآفرین استان باعث رونق بخش اقتصادی و ایجاد کارگاههای تولیدی و صنعتی گردیده است .
محسن زاده افزود : در سال گذشته 8 هزار نفر فرصت شغلی و حدود 2 هزار شغل پایدار با توجه به پرداخت قسمتی از مبلغ تخصیصی به عنوان سرمایه در گردش تاکنون در استان ایجاد گردیده است .
رییس سازمان کار در پاسخ به این سوال که تاثیرات انتخاب کارگر و واحد نمونه چه تاثیری در استان دارد گفت : انتخاب و گزینش کارگر و واحد نمونه ایجاد انگیزه را در زمینه های بهره وری و وجدان کار بالا می برد .
کارگری که کارش را خوب انجام می دهد ، و از طرف کارفرما مورد تقدیر قرار میگیرد همین امر اعتماد به نفس او را بالا می برد و این باعث رقابت بین کارگران می شود تا هریک بتوانند رقابتی سالم در یک محیط کاری داشته باشند.
وی در این زمینه یادآور شد انتخاب کارگر نمونه میل به همکاری و خلاقیت در کارگاه ها را افزایش می دهد و ما باید بکوشیم تا در کنار بحث کارگر و کارگروه نمونه به مقوله فرهنگ کار را نیز بپردازیم .
محسن زاده در ارتباط با موفق بودن طرح بنگاه های زودبازده در استان خراسان جنوبی گفت: با اجرای این طرح نرخ بیکاری استان 3 تا 4 درصد کاهش داشته است و این از موفق بودن طرح مذکور در استان خبر می دهد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۳:۵۶
کد خبر : ۱۸,۲۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید