دیدار تشکلهای کارگری استان همدان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان

به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر نمایندگان کارگران و اعضاء تشکلهای کارگری استان به همراه رئیس سازمان کار و اموراجتماعی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت کار و اموراجتماعی به نقل از سازمان کار همدان حضرت آیت ا... محمدی امام جمعه همدان با تبریک هفته کاروکارگر به کارگران گفت: دستهای پرتوان کارگران عزیز و زحمتکش است که چرخ های خودکفایی ایران اسلامی را به حرکت درمی آورد و بدون شک حضور خستگی ناپذیر این عزیزان است که خون حیات و تکاپو را در شریانهای اقتصادی و عمرانی ایران در عرصه های مختلف سازندگی به جریان می اندازد .
نماینده محترم ولی فقیه در استان افزود: هفته کارگر تداعی گر سیره ارزشمند حضرت رسول اکرم ( ص ) است که بر دستان کارگر بوسه می زدند .
امام جمعه همدان کار را باعث افتخار ملت و شکوفایی اقتصاد دانست و از همه کسانی که در زمینه ایجاد اشتغال تلاش می کنند تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه مراسم مهندس اقلامی رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان همدان با تبریک هفته کارو کارگر گفت: کارگران یکی از مهمترین ارکان توسعه اجتماعی و فرهنگی هر جامعه محسوب می شوند و این توسعه در صورتی که هموارکننده مسیر تکامل بشر باشد ارزشمند خواهد بود .
وی افزود: تربیت و آموزش نیروی انسانی رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته است و امروزه متفکران به این نتیجه رسیده اند که پول همیشه پشتیبان مناسبی نیست بلکه نیروی انسانی آموزش دیده و دارای مهارت بزرگترین پشتیبان برای کشورهاست .
وی اضافه کرد: در کشور ما در زمینه ارتقاء فرهنگ کار باید تلاشی مضاعفی صورت بگیرد و زاویه نگرش ما به کار باید اصلاح بشود تا شاهد تحول اساسی در بخش صنعت باشیم چون کشور ما با منابع غنی و بهره هوشی بالایی که دارد با تغییر فرهنگ و نگرش کار در کنار تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد می تواند دنیا را متحول کند.
مهندس اقلامی با اشاره به گامهای بلند و موثر در زمینه ایجاد اشتغال گفت: 120 درصد از تسهیلات بنگاه های کوچک اقتصادی و زودبازده استان همدان جذب شده است و 802 میلیارد تومان نیز طرح در بانکهاست که 400 میلیارد تومان آنها عقد قرارداد شده است .
رئیس سازمان کار و اموراجتماعی استان همدان در پایان ضمن قدردانی از حرکتهای مثبت دولت نهم در کاهش بحران بیکاری گفت: امیدوارم در آینده با تلاش و همدلی و همکاری تمامی مسئولین شاهد کاهش معضل بیکاری در استان و کشور باشیم .
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۱۸,۲۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید