دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی: 50 هزار طرح کارآفرینی زودبازده به بانک‌های استان معرفی شده اند

تاکنون 50 هزار و 914 طرح کارآفرینی در قالب بنگاه‌های کوچک اقتصادی زودبازده به بانک‌های عامل استان معرفی شده‌اند.
به گزراش خبرنگار ایسنا، علی روحانی دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی افزود: با بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها، 133 هزار و 12 فرصت شغلی جدید در آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با برگزاری 62 جلسه گروه کارشناسی، تا زمان حاضر 36 هزار و 49 طرح را تصویب کرده و باعث انعقاد 15 هزار و 644 قرارداد با بانک‌ها شده است.
وی با بیان اینکه مبلغ قراردادها بالغ بر سه هزار و 66 میلیارد ریال است گفت: تاکنون اعتباری افزون بر دو هزار و 606 میلیارد ریال در قالب تسهیلات به قراردادهای منعقده پرداخت شده که پیش‌بینی می‌شود با اجرای کامل طرح‌های منعقده 31 هزار و 494 فرصت شغلی تازه ایجاد شود.
دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی یادآور شد: طبق آخرین اعلام دستگاه‌های ذی‌صلاح، تعداد طرح‌های به بهره‌برداری رسیده در چارچوب بنگاه‌های اقتصادی زودبازده شش هزار و 635 طرح بوده که برای هشت هزار و 682 نفر اشتغال زایی کرده است.
به گفته روحانی بیشترین طرح‌های به بهره‌برداری رسید به ترتیب متعلق به بخش کشاورزی با چهار هزار و 758 طرح، بخش صنعت با هزار و 15 طرح و بخش خدماتی با 862 طرح است.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۱۵
کد خبر : ۱۸,۲۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید