نرخ بیکاری در خراسان جنوبی به زیر 10 درصد می رسد

رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تا پایان برنامه چهارم توسعه نرخ بیکاری استان باید به زیر 10 درصد برسد که با فراهم شدن بسترهای ایجاد اشتغال شدنی است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمود محسن زاده امروز در مراسم گرامیداشت هفته کار و کارگر در بیرجند افزود: نرخ بیکاری استان در انتهای سال 84 حدود 16 درصد بوده و در حال حاضر به 12 درصد رسیده است.
وی اختصاص 20 درصد منابع داخلی بانک ها جهت سرمایه گذاری اقتصادی در بخش اشتغال، کاهش نرخ سود بانکی و اجرای طرح های بنگاه های کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین را از تصمیمات مهم دولت در بخش اشتغال برشمرد.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی اهمیت دادن به کارآفرین به عنوان مولد حرکت اقتصادی را از ویژگی های بنگاه های کوچک اقتصادی دانست و تصریح کرد: در این راستا استان خراسان جنوبی در سال گذشته جهت الگوسازی و تشویق افراد جشنواره الگوهای برتر کارآفرین را برگزار کرد که از 28 کارآفرین برتر استان تقدیر شد.
محسن زاده سرمایه خراسان جنوبی را جهت ایجاد اشتغال در سال 84 بالغ بر 134 میلیارد تومان و در سال 85 حدود 180 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پیش بینی می کنیم در سال 86 حدود 300 میلیارد تومان و تا پایان برنامه چهارم یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بانکی پایین دریافت شود و مشکلی در این بخش نخواهد بود.
وی طرح های مصوب سال گذشته را 180 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 150 میلیارد تومان طرح عقد قرارداد داشتیم که از این میزان 130 میلیارد تومان پرداخت شده یا تسهیلات پیش بینی شده است.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی اضافه کرد: در حال حاضر 5 هزار و 222 طرح عقد قرارداد داریم و به بانک ها معرفی شده اند و تا پایان سال جاری در استان به بهره برداری خواهند رسید که 13 هزار و 814 نفر اشغال ایجاد می کنند.
محسن زاده اشتغال ایجاد شده در استان در سال گذشته را بیش از 12 هزار نفر اعلام کرد و افزود: 8 هزار شغل در بخش بنگاه های کوچک اقتصادی ایجاد شد و 2هزار شغل دولتی بود و مابقی نیز از طریق شرکت های پیمانکاری ایجاد شده است.
وی گفت: ایجاد اشتغال و ارائه طرح ها در بخش کشاورزی بالاتر از سایر بخش ها است و در تسهیلات ارائه شده نیز بخش صنعت بیشترین سرمایه اختصاصی را دارد.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی احداث استخر شنای سرپوشیده شمال شهر، ورزشگاه سرپوشیده در سجادشهر و کلنگ زنی مجموعه ورزشی 5 هکتاری در بیرجند را از برنامه های سال 86 این سازمان برشمرد.
محسن زاده با بیان این که طرح ضربتی اخراج اتباع خارجی غیر مجاز از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شده است، خاطر نشان کرد: سازمان کار و امور اجتماعی استان نیز به صورت جدی با کارفرمایانی که از اتباع خارجی غیر مجاز و بدون پروانه استفاده کنند برخورد خواهد کرد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۰۴
کد خبر : ۱۸,۲۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید