آمادگی بانک رفاه برای پرداخت 300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا

مدیر عامل بانک رفاه کارگران گفت: این بانک در سال جاری، آمادگی پرداخت 300 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های زودبازده و اشتغالزا را دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، پیمان نوری در همایش سرپرستان استانی بانک رفاه در بابلسر اظهار داشت: براساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و وزارت کشور با بانک رفاه منعقد شده است، این بانک به افرادی که تحت پوشش بیمه بیکاری تامین اجتماعی هستند، برای خرید خودروهای مینی بوس و خودروی ون به صورت فردی یا گروهی، مبلغ 10 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.
وی افزود: اولویت واگذاری این تسهیلات با کسانی است که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند و نرخ سود تسهیلات این گونه طرح‌ها نیز 4 درصد محاسبه می‌شود.
نوری تصریح کرد: اگر شرکت‌ها و یا افراد حقوقی بخواهند از این تسهیلات استفاده کنند باید در ترکیب بکارگیری نیروهای انسانی خود 30 درصد از افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند و 70 درصد باقی مانده را به افراد جویای کار اختصاص دهند.
مدیر عامل بانک رفاه تصریح کرد: افراد حقوقی در صورت رعایت این قانون می‌توانند به ازای اشتغال به کار هر نفر 10 میلیون تومان وام بگیرند.
نوری خاطرنشان کرد: بانک رفاه، حداکثر زمان پرداخت این نوع وام را 3 هفته پس از تکمیل و رفع موانع قانونی توسط متقاضی عنوان کرد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۷:۴۵
کد خبر : ۱۸,۲۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید