رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه: نبود زیرساخت‌های اقتصادی از مشکلات اشتغال کرمانشاه است

رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یکی از مهمترین موانع ایجاد اشتغال در استان، نبود زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی است.
به گزارش خبرنگار فارس ازکرمانشاه محمد جواد فلسفی در جمع دانشجویان دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه افزود: طی سال‌های 84 و 85 حدود 25 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانک‌ها به گسترش بنگاه‌های کوچک اقتصادی زود بازده و کارآفرین اختصاص یافته که سهم استان کرمانشاه 687 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، توانسته‌ایم تا پایان سال 85 حدود 700 میلیارد تومان طرح را پذیرش کنیم که در عمده آنها سعی شده که زیر ساخت‌های استان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی به پتانسیل‌های خوب استان در بخش کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: با احداث گاوداری‌های صنعتی به دنبال افزایش دو برابری ظرفیت تولید شیر و همچنین احداث 12 کارخانه جدید تولید فرآورد‌ه‌های لبنی در استان هستیم و با اقدامات انجام شده در بخش بسته بندی حبوبات ظرفیت استان که هم اکنون قریب به 36 هزار تن در سال است، به دو برابر افزایش خواهد یافت.
فلسفی افزود: با اعطای تسهیلات بنگاه‌های کوچک اقتصادی زودبازده در حال حاضر 7 واحد سردخانه در سطح استان در حال احداث است که علاوه بر صرفه اقتصادی و اشتغال در مسائل بهداشتی و غذایی استان نقش مهمی ایفا خواهند کرد.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۷:۴۰
کد خبر : ۱۸,۲۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید