معاون روابط کار سازمان کار استان: زمینه اشتغال مجدد 419 مقرری بگیر در آذربایجان شرقی فراهم شد

معاون روابط کار سازمان کار و امور اجتماعی استان آذربایجان شرقی، گفت: این استان از لحاظ آمار اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری، رتبه اول کشور را دارد.
لطفی نژاد، در کفت و گو با خبرنگاران در تبریز گفت: با تشکیل جلسات مداوم جلسات کمیته اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان‌آذربایجان شرقی، زمینه اشتغال مجدد 419 نفر از این مقرری بگیران در این استان فراهم شده است.
وی میزان اعتبار تصویب شده برای ارایه تسهیلات به کارفرمایان در این زمینه را 59 میلیارد و 600 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: برای هر کارفرمایی که بتواند یک فرصت شعلی برای مقرری بگیران بیمه بیکاری فراهم کند، یکصد میلیون تسهیلات با نرخ سود بانکی کم اعطا می شود.
معاون روابط کار سازمان کار و امور اجتماعی استان آذربایجان شرقی افزود: تاکنون نزدیک به 40 میلیارد ریال تسهیلات در خصوص اشتغال مجدد به کارفرمایان پرداخت شده است.
لطفی نژاد شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری استان آذربایجان شرقی را 7 هزار و 280 نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون کارفرمایان استان با تشکیل 151 پرونده برای اشتغال مجدد 4 هزار و 252 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری تقاضای دریافت تسهیلات نموده اند.
وی افزود: پرونده تقاضای برخی از کارفرمایان در این زمینه به دلیل بدهی قبلی به بانک ها و یا دارا بودن چک برگشتی در مراحل بانکی متوقف شده است.
۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۵۸
کد خبر : ۱۸,۲۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید