استان قزوین بالاترین رشد اعتبارات بنگاه های زودبازده را دارد

11 هزارو 100 پرونده مربوط به طرح های اشتغال زای زودبازده به بانکهای استان قزوین ارسال شده که این تعداد طرح یکهزارو 673 میلیارد تومان اعتبار را به خود اختصاص خواهد داد.
به گزارش ایلنا، رییس سازمان و امور اجتماعی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام این مطلب گفت:سهم استان قزوین از اعتبارات بنگاه های زودبازده 343 میایارد تومان است در حالی که این رقم با 5/487 درصد رشد به یکهزارو 673 میلیارد تومان خواهد رسید که بالاترین رقم از حیث میزان رشد در میان همه استانها است.
علیرضا مظهری افزود: اشغال حجم وسیعی از فرصت‌‏های شغلی موجود در استان قزوین از سوی بیکاران استان های دیگر , فرصت اشتغال را از جوانان قزوینی گرفته ‏است . اشغال فرصت‌‏های شغلی استان از سوی بیکاران استان‌‏های دیگر بیشترین حجم فرصت‌‏های شغلی قزوین را به خود اختصاص‌ می‌‏دهد و کنترل و جلوگیری از این اتفاق ، در اختیار این سازمان قرار ندارد .
وی افزود : این استان علاوه بر مسایل خود باید مسایل گوناگون درمانی, اسکان, امنیتی و اجتماعی بیکاران دیگر استان‌‏ها را نیز حل نماید و با سلب فرصت‌‏های شغلی موجود در استان از سوی این عده کثیر، شاهد بیکاری در بین جوانان مستعد خود باشد .
مظهری با اشاره به اعتبار یک میلیارد تومانی یارانه کارگران استان، خاطر نشان کرد‌‏: این اعتبار هم اکنون در حال توزیع بین کارگران استان است.
وی مبلغ این یارانه را 20 هزار تومان برای هر کارگر اعلام کرد و گفت‌‏: مراحل نهایی واریز این وجوه به حساب کارگرانی که بن خود را دریافت کرده‌‏اند، در حال انجام است.
وی گفت‌‏: این طرح شامل مشمولین بیمه بیکاری نمی‌‏شود.
وی سهم مبلغ فوق در ایجاد اشتغال را 88 هزار و 435 شغل عنوان کرد و گفت‌‏: بخش وسیعی از این اعتبارات در جهت تثبیت و مقداری هم در راستای تولید شغل صرف خواهد شد .
رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان قزوین به بیان برنامه های هفته کارگر در این استان پرداخت و افزود‌‏: سخنرانی‌‏ در نمازهای جمعه استان در جمعه پیش رو، مراسم معرفی کارگران نمونه, شوراهای اسلامی کار نمونه، مدیران نمونه، بسیج کارگری نمونه، واحد تولیدی نمونه،‌‏ انجمن اسلامی نمونه در یکی از واحدهای صنعتی استان، اعزام جمعی از کارگران به نمایندگی از کارگران استان به حضور مقام معظم رهبری در روز دهم اردیبهشت ماه به همراه کارگران سراسر کشور، تقدیر از مدال‌‏بگیران کارگر در سال 85، برگزاری مسابقه قهرمانی دوچرخه سواری و غیره را از برنامه‌‏های هفته کارگران این استان اعلام کرد.
مظهری در ادامه به طرح جدید برای مشمولین بیمه بیکاری اشاره کرد و اظهار داشت: مقرری بگیران بیمه بیکاری می‌‏توانند در صورت تمایل 80 درصد قیمت خرید خودرو جمعی ون و یا مینی‌‏بوس را در صورت قطع مقرری بیمه بیکاری از بانک رفاه دریافت نمایند.
رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان قزوین، در خصوص شناسایی اتباع بیگانه شاغل در استان گفت: هم اکنون 2 هزارو 550 نفر از این اتباع به صورت شاغل شناسایی شده‌‏اند و 188 نفر از کارفرمایان استفاده کننده از خدمات اتباع بیگانه به دادگاه معرفی شده‌‏اند.
مهندس مظهری به مسایل واحدهای تولید در حال اصلاح ساختار این استان اشاره کرد و افزود : شرکت فرش پارس به دنبال اصلاح ساختار بوده و مقدمات پوشش بیمه بیکاری آن در حال انجام است و شرکت های تبد و نخ البرز نیز به دنبال اصلاح ساختار هستند، شرکت کمپرسورسازی در حال مذاکره برای واگذاری این واحد است و شرکت لامپ الوند نیز در حال انجام اصلاح ساختار می‌‏باشد و در شرکت کلاچ اصلاح ساختار انجام نشده و در حال تغییر مالکیت است , شرکت پوشینه بافت با تغییر مالکیت به دنبال اخذ اعتبار برای بازسازی و یا تثبیت موقعیت است و همچنین در شرکت های فرنخ و مه نخ و نازنخ اصلاح ساختار در حال انجام است و شرکت کنتورسازی نیز قول مساعد در راستای انجام اصلاح ساختار داده است .
۸ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۷:۵۹
کد خبر : ۱۸,۲۹۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید