۴۳‬ هزار شغل جدید پارسال در خوزستان ایجاد شد

رییس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان گفت: به دنبال آغاز به کار بنگاه های کوچک زودبازده و توسعه واحدهای بزرگ، پارسال 43 هزار شغل در این استان ایجاد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدکاظم بوستان‌افروز در یک نشست خبری که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شده بود با اشاره به سیاست دولت مبنی بر ایجاد اشتغال افزود: در سالهای 84 و 85 بیش از 23 هزار میلیارد ریال معادل 55 درصد اعتبارات بانکی استان به بنگاه های زودبازده اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه 50 هزار طرح پارسال در استان خوزستان برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده که به 18 هزار طرح تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
بوستان افروز، میزان تسهیلات پرداختی به بنگاه های زودبازده در سال گذشته را 10 هزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: تاکنون 11 هزار طرح از مجموع طرحهایی که موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند در سطح استان به بهره‌برداری کامل رسیده‌اند.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان، تعداد واحدهایی که برای دریافت تسهیلات در نوبت هستند را هشت هزار مورد عنوان کرد.
بوستان افروز گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت استفاده نشده برخی واحدهای صنعتی و تولیدی، 11 هزار فرصت شغلی جدید در قالب توسعه بنگاه های متوسط در خوزستان ایجاد شده است.
وی به کاهش نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: شهرستان خرمشهر با نرخ بیکاری 26/21 درصد و شهرستان دزفول با نرخ بیکاری 11درصد، به ترتیب بیشترین و کمترین سطح بیکاری در استان را دارند.
مدیرکل کار و امور اجتماعی خوزستان اظهار داشت: نظارت بر اجرای طرحهای زودبازده اقتصادی توسط 35 کمیته نظارتی، جلوگیری از فعالیت غیرقانونی واحدهای صنعتی در قالب طرحهای زودبازده اقتصادی و پرداخت یارانه به بنگاه ها از مهمترین اقدامات این اداره‌کل در سال جاری است.
هم‌اکنون 425 هزار شاغل در خوزستان تابع قانون کار هستند.
۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۳۵
کد خبر : ۱۸,۲۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید