بیانیه وزارت کار در گرامیداشت هفته کارگر : برنامه اشتغالزایی با صلابت پیش می رود

امسال هفته کارگر را در حالی گرامی می داریم که شاهد رخدادهایی خجسته در فضای کار و کارگری هستیم.
این اتفاقات مبارک ، حاصل چند رویکرد بنیادین در فضای اشتغال و الزامات آن است .
به عبارت دیگر می توان طراحی استراتژی بخش اشتغال و قراردادن مجموعه دستگاه ها و سازمان های مرتبط را در مسیر دستیابی به هدف نهایی ، بزرگترین دستاورد مجموعه کار و کارگری در سالی که گذشت ، دانست .
در ابتدا بیان یک نکته ، به عنوان بزرگترین راهبرد همه اقدامات صورت گرفته در عرصه اشتغال در سال گذشته ضروری است و آن این است که پایه و مبنای آنچه در این مقوله صورت گرفته ، وظیفه ای است که از رهنمودهای مقام معظم رهبری احساس شده است ؛ آنجا که فرمودند "هیچ چیز نباید مانع این شود که مسئولان ذیربط دستگاههای دولتی ، در قضیه اشتغال که یک قضیه بسیار اساسی است ، کار خودشان را با جدیت دنبال نکنند".
در چارچوب این احساس وظیفه است که در گام نخست استراتژی اشتغال کشور طراحی می شود و در پرتو آن، مسیر کلی حرکت در راه پایان دادن به معضل اشتغال کشور مشخص می گردد و ارکان اصلی حرکت ، در این مسیر قرار می گیرند ؛ اما این تنها آغاز راه است . این حرکت باید با نیرویی عظیم که جز با پشتوانه آحاد ملت فراهم نخواهد آمد ، به پیش برده شود تا چشم اندازی روشن ، در پیش روی ملت بزرگ ایران قرار گیرد.
امروز با افتخار اعلام می کنیم که گام اول در مسیر غلبه بر معضل اشتغال به درستی و با استحکام برداشته شده است ؛ و تداوم آن مستلزم برداشتن گام های بعدی از طریق برنامه ریزی درست ، سازماندهی صحیح ، پشتیبانی نیرومند و اجرای دقیق منطبق بر استراتژی های تعیین شده است .
با عنایت به چنین رویکردی است که وزارت کار و امور اجتماعی حمایت از کارگران را به عنوان مهمترین قشر تاثیرگذار در رشد و شکوفایی کشور مورد توجه قرار داده است . در این راه برنامه های شایان توجهی طراحی و اجرای آنها آغاز شده که از جمله می توان به حمایت های مربوط به مسکن کارگری و نیز فراهم آوردن زیر ساخت های لازم و آغاز طرح اعطای سهام ترجیحی به کارگران اشاره کرد .
اما بی تردید به ثمر نشستن همه این حرکت ها حل معضل اشتغال جامعه ، در گرو تحقق عزم ملی و همراهی قاطبه ملت فهیم و هوشمند ایران با عنایت ویژه به خرید کالاهای ساخت داخل و جایگزین شدن هر قلم از کالای تولید داخل به جای کالای وارداتی است .
آنچه لازم است بر آن تاکید شود ، اصلی ترین استراتژی وزارت کار و امور اجتماعی است که همانا حمایت تام و تمام از کارگران در عرصه عمل است که یکی از نمادهای این حرکت ، همسویی با تشکل ها و گروه های کارگری و تعامل همدلانه با آنها در هر مقطع و مقوله ای است که منافع کارگر در میان بوده است .
امید که شور و اشتیاق برخاسته از مجموعه این حرکت ها که در جای جای میهن اسلامی مان قابل درک است ، در پرتو همدلی ها و همراهی ها همچنان استمرار یابد.
اینک نگاهی گذرا به چند رویکرد استراتژیک در این مقوله می افکنیم :
نخستین رویکرد ، نگاه توسعه ای به مقوله اشتغال است که محور اصلی آن، توسعه اشتغال مولد و پایدار بر اساس شکوفایی اقتصادی و مزیت های کشوری و منطقه ای و راهبردی مناسب بنگاه های کسب و کار و کارآفرینی است . در این چارچوب طرح معظم بنگاه های اشتغال زای زودبازده تنها به عنوان یکی از ابزارهای تحقق این هدف به اجرا گذاشته شده که ظرف یک سال دستاوردی بیش از 900 هزار شغل مولد و پایدار داشته است.
طبعاً برای اجرای چنین طرحی ، دهها برنامه مختلف در بخش های گوناگون با یکدیگر هماهنگ و تلفیق شده است که مجال بیان آنها نیست .
طرح دیگری که با رویکرد توسعه ای در مقوله اشتغال دنبال می شود ، حمایت و توسعه شرکت های مادر تخصصی و خوشه های صنعتی است که زمینه های اجرای آن درحال آماده سازی و تمهید است و اجرایی شدن آن نیازمند بهره گیری از امکانات و ظرفیت تمامی دستگاه ها درامر اشتغال و کارآفرینی است که امید است با عنایت همه دستگاه های دست اندرکار این مهم تحقق یابد .
حمایت و هدایت کارآفرینان و نیروهای خلاق و مبتکر از دیگر محورهای مهم توسعه اشتغال است . طرح های مربوط به ارائه تسهیلات مالی برای توسعه و تقویت بنگاه های کارآفرینی ایجاد بخش کارآفرینی در دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها و نیز ایجاد نظام اطلاعات بازار کار در حیطه حمایت از کارآفرینان و همچنین انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی نظیر چاپ کتاب در زمینه کارآفرینی و تهیه دستورالعمل اجرایی گسترش بنگاه های کوچک اقتصادی زودبازده در مقوله هدایت کارآفرینان مورد توجه بوده است.
رویکرد دیگری که در زمینه اشتغال در سال گذشته مورد توجه قرار گرفت ، مدیریت منابع انسانی با انگیزه تنظیم و هدایت بازار کار بود . در این چارچوب مسایلی چون بسترسازی حقوقی ومالی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی ، بهبود فضای کسب و کار ، ارتقاء فرهنگ کار و تولید از طریق ترویج فرهنگ کار ، تاکید بر شناسایی و ایجاد مزیت ها در تولید، افزایش بهره وری و کارایی از طریق استفاده از ظرفیت های خالی موجود ، نهادسازی و مدیریت بازار کار مورد توجه قرار گرفته که تنها گام های نخستین در برخی از این محورها برداشته شد و گام های بعدی در گرو روند ریشه ای و عمیق امور مورد اشاره است .
رویکرد استراتژیک دیگر ، گسترش و ارتقاء سطح آموزش های نیروی کار و توسعه آموزش فنی و حرفه ای و نیز انطباق نیاز بازار کار با سازو کار آموزش های رسمی در مقاطع گوناگون تحصیلی است .
در این بخش ، محورهایی چون آغاز تحول در نظام آموزش کشور بر مبنای نیازهای امروز و آینده بازار کار ، گسترش کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای ، ارائه آموزش های کارآفرینی ، نیازسنجی بازار کار مورد توجه قرار گرفته و علاوه بر گسترش قابل توجه آموزش های فنی و حرفه ای ، اقداماتی چون انعقاد تفاهم نامه و برگزاری جلسات مشترک با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری انجام شده که استمرار آنها ، به شدت نیازمند عزم استوار دستگاه های مرتبط با این مقوله است .
رویکرد دیگری که در یک سال گذشته مورد توجه قرار گرفت ؛ صیانت ازنیروی کار بود.
پایدارسازی اشتغال در بنگاه های فعال ، حمایت از نیروهای فعال آسیب پذیر ، ارتقاء کمیت و کیفیت فعالیت های حفاظتی ، تنظیم روابط کار بر اساس عدالت و سه جانبه گرایی ، ایجاد امنیت شغلی فراگیر ، ساماندهی قوانین حمایت از نیروی کار از طریق گسترش بیمه بیکاری و... محورهایی هستند که در این رویکرد باید مورد توجه قرار گیرند.
تسهیل سه جانبه گرایی و فراهم آوردن شرایط مناسب برای تعامل شرکای اجتماعی در عرصه کار و کارگری با یکدیگر و نیز تلاش برای رفع برخی از موانع پایداری اشتغال از جمله برنامه هایی است که در این عرصه ، در دست اجرا است .
محتوای اصلی این راهبردها توسعه فرهنگ کار و اعتلای کار و کارگر در ایران اسلامی است .
با امید به سعادت و سربلندی تمامی کارگران و دست اندرکاران عرصه تولید و اشتغال
۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۳۳
کد خبر : ۱۸,۳۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید