سرهنگی در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی تربیت مربی سواد مالی و بازی های توسعه کسب و کارهای خرد: توسعه کسب و کارهای خرد و روستایی منجر به اشتغال پایدارمی شود

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه کسب و کارهای خرد و روستایی منجر به اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود .
سرهنگی در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی تربیت مربی سواد مالی و بازی های توسعه کسب و کارهای خرد:  توسعه کسب و کارهای خرد و روستایی منجر به  اشتغال پایدارمی شود
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی " رحیم سرهنگی " در مراسم افتتاح کارگاه آموزش تربیت مربیان سواد مالی  و بازی های توسعه کسب و کار خرد با همکاری "بانک اشپارکاسه" آلمان افزود : این آموزش ها برای تسهیلگران ارشد "موسسه تاک" با همکاری و هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ایجاد اشتغال پایدار اعضای گروه های خودیار در برنامه تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی انجام می شود.
وی با اشاره به تاریخچه همکاری میان معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بانک اشپارکاسه گفت : با توجه به اینکه تسهیلگران موسسه تاک نقش موثری در توسعه کسب و کارهای خرد در شهرهای کوچک و روستاها دارند، این گونه آموزش ها را برای توسعه اشتغال پایدار، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و همچنین پیشگیری از حاشیه نشینی شهرها مثمرثمر دانست .
وی افرود: در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه منعقد شده بین معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد بانک­های پس­ انداز آلمان (اشپارکاسه) در فروردین 96، دومین دوره آموزش سواد کسب و کار توسط کارشناسان بانک اشپارکاسه برای تسهیلگران ارشد موسسه تاک از 21 استان کشور، کارشناسان بانک کشاورزی، سازمان آموزش فنی و حرفه­ای و کارشناسان دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال از تاریخ 2 دی تا 8 دی به مدت یک هفته برگزار می شود.  
سرهنگی در توضیح این برنامه آموزشی گفت : در این برنامه که به روش TOT (Training OF Trainer) برگزار می شود، آموزش سواد مالی در محیطی شبیه سازی شده برای ایجاد و توسعه کسب و کار از طریق آموزش بازی های کسب و کار در طی یک زنجیره تامین به تسهیلگران انجام می شود و تسهیلگران آموزش دیده هم بعد از ارزیابی و تایید کارشناسان بانک اشپارکاسه به آموزش گروه­های خودیار در سراسر کشور می پردازند.
مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار با بیان اینکه در این آموزش ها افراد با انواع شرایط، فرصت ها و تهدیدات محیط پیرامون، رقبا، بازار، مشتریان، نحوه تامین مالی، سرمایه­ گذاری، خرید مواد اولیه، شبکه توزیع، کیفیت و کمیت محصولات، نحوه محاسبات مالی و حسابداری شرکت، هدایت پرسنل، تعیین قیمت و ... مواجه می شوند افزود: افراد در این شرایط متغیر، تصمیمات متفاوتی می گیرند که منجر به موفقیت یا شکست کسب و کار می شود. 
وی تاکید کرد: به طور کلی اهداف آموزش این بازی ها، افزایش دانش مالی، شروع کسب و کار، آشنایی با فرصت­های جدید کسب و کار، نحوه معرفی محصول در بازار، توسعه بازار از طریق سرمایه­گذاری موردنیاز و افزایش سود دهی است. 
" علاء الدین ازوجی " مشاوروزیر سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  نیزدر این مراسم با  اشاره  به وضعیت بازار کار کنونی کشور، بر ضرورت تداوم آموزش تخصصی تاکید کرد و گفت : این آموزش ها باید  به نحوی باشد که بتواند اهداف برنامه را از سطح معیشتی به سطح کسب و کار و اشتغال حرکت بدهد و برنامه تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی(اشتغال- معیشت) را به سوی ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای خرد هدایت کند. 
وی تاکید کرد: همه اقدامات این برنامه باید به شکلی باشد که قابلیت پایش (از سوی بازیگران برنامه) و ارزیابی (از سوی نهاد ناظر و ...) را داشته باشد.
مصطفوی مدیر موسسه تاک نیز در این مراسم با بیان اینکه این دوره برای تسهیلگران ارشد موسسه تاک در نظر گرفته شده خاطر نشان کرد: تسهیلگران ارشد حدود 600 نفر تسهیلگر را هدایت می کنند که این تسهیلگران نیز 3700 گروه خودیار را در سطح استان ها مورد هدایت قرار می دهند.
 
۷ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵
کد خبر : ۱۸۳,۰۶۸
کلیدواژه ها: مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی ، رحیم سرهنگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید