۱۵۰‬میلیارد ریال برای مقرری بگیران بیمه بیکاری در اردبیل اختصاص یافت

رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان اردبیل گفت: امسال 150 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال دوباره برای مقرری بگیران بیمه بیکاری در این استان اختصاص یافت.
میراحد حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای رفع مشکلات مالی کارخانه‌ها، فراهم کردن امکان تثبیت اشتغال ، افزایش نقدینگی واحدها و اشتغال دوباره کارگران اخراجی به مدیران و صاحبان واحدهای تولیدی داده می‌شود.
وی گفت: تاکنون از محل اعتبارات بنگاه های زودبازده از طریق بانک رفاه کارگران با قرار دادن 55 میلیارد ریال تسهیلات علاوه بر جلوگیری از تعطیلی واحدها و پیشگیری از بیکاری اشتغال 600 نفر از کارگران در 23 واحد تولیدی استان فراهم شده است.
وی افزود: در ارایه تسهیلات بانکی، مدیران واحدها حداکثر از 15درصد سود یارانه‌ای برخوردار می‌شوند و علاوه بر آن بازپرداخت تسهیلات در اقساط پنج ساله و تقریبا بصورت قرض الحسنه‌ای است.
وی گفت: در سال گذشته یک هزارو 492 نفر از کارگرانی که به علت پایان یافتن مدت زمان قرارداد، یا فصل کار و یا غیر ارادی از کار اخراج شده بودند علاوه بر حمایت‌های مالی از بازگشت آنها به واحدها، به نسبت پرداخت حق بیمه از شش ماه تا چهار سال از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شدند.
۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۰۸
کد خبر : ۱۸,۳۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید