تجدید میثاق وزیر کار و تشکل های کارگری و کارفرمایی با آرمانهای امام راحل (ره)

وزیر کار و اموراجتماعی بامداد امروز در نخستین روز از هفته کارگر با حضور در مرقد مطهر حضرت امام ( ره ) با مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی دکتر سیدمحمد جهرمی به همراه معاونان و مدیران کل این وزارتخانه بامداد امروز در مرقد مطهر رهبر فقید انقلاب اسلامی حضور یافت و با اهدای گل و قرائت فاتحه و برگزاری مراسم ویژه با آرمانهای بلند و متعالی حضرت امام خمینی ( ره ) تجدید میثاق کرد.
بر اساس این گزارش دکتر سیدمحمد جهرمی در این مراسم در گفت و گو با خبرنگارانی که در اولین ساعات بامداد در مرقد مطهر حضور یافته بودند گفت : وزارت کار کوشیده است که برنامه های هفته کارگر را بسیار پررنگتر از سالهای گذشته برگزار کند . مهمتر آنکه تلاش این وزارتخانه در اجرای هر چه باشکوهتر مراسم هفته کارگر ، به گونه ای بوده است که همگام با سایر تشکل های کارگر و کارفرمایی به منظور تحقق راهبرد اتحاد ملی و انسجام اسلامی به برگزاری این مراسم اقدام کرده است .
وی همچنین ضمن تبریک هفته کارگر به تمامی کارگران و کارفرمایان و تشکل های صنفی کارگری و کارفرمایی افزود : مهمترین هدیه به کارگران در سال جدید افزایش سهام ترجیحی و توزیع سهام در میان آنان است .
دکتر سیدمحمد جهرمی در خصوص برنامه های این وزارتخانه پیرامون مسکن کارگران گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران ، تفاهم نامه هایی با وزارت مسکن و شهرسازی در سال گذشته به امضا رسیده است که بر اساس مفاد آن برنامه ساخت خانه برای کارگران از سرعت و شتاب بیشتری برخوردار خواهد شد.
وی در خصوص سطوح دستمزدی گفت : بر اساس مصوبه دولت ، در صورتی که بین کارگر و کارفرما توافق لازم حاصل شود ، وزارت کار در خصوص افزایش سایر سطوح برای کارگران اقدام خواهد کرد.
گفتنی است که وزارت کار در تنظیم برنامه های هفته کارگر ، محور برنامه های خود را با سایر تشکل های و سایر فعالان کارگری هماهنگ کرده است تا نماد یکپارچگی و انسجام ملی و اسلامی در جامعه هر روز وسیع تر شود.
۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۱:۴۵
کد خبر : ۱۸,۳۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید