بیش از ‪ ۶۲۵‬میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان اصفهان پرداخت شد

بیش‌ از 625 میلیارد و 566 میلیون تومان تسهیلات‌اشتغالزایی ‌در چارچوب برنامه‌های اقتصادی دولت نهم در استان اصفهان پرداخت شد.
معاون برنامه ریزی و اداری مالی استانداری اصفهان در جلسه شورای اداری این استان گفت: این مبلغ در مرحله اول و یا دوم پرداخت وام اشتغالزایی توسط بانکها به متقاضیان پرداخت شده است.
" محسن نیلی " اضافه کرد: در اجرای سیاست‌های اشتغالزایی دولت از طریق بنگاه های اقتصادی زودبازده و توسعه واحدهای‌موجود در دو سال گذشته مبلغ یکهزار و 310 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی ‌به استان ‌اصفهان اختصاص یافت است.
وی با اشاره به آغاز به کار دولت نهم در سال 84 و طی مراحل برنامه ریزی و اجرایی کردن برنامه‌های اشتغالزایی گفت : عملا ارائه و بررسی طرحها و سپس پرداخت تسهیلات در سال 85 آغاز شد.
وی روند اجرای برنامه‌های اشتغالزایی در استان اصفهان را خوب توصیف کرد و گفت: تاکنون طرحهایی با اعتبار 845 میلیارد و 582 میلیون تومان تصویب شده است و بیش از 641 میلیارد تومان به مرحله عقد قرارداد رسیده است.
معاون استانداری اصفهان با اشاره به اینکه طرحهای ارائه شده در سه بخش صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات بوده است گفت: دربخش صنعت و معدن در استان اصفهان اولویت به تکمیل طرحهای نیمه تمام داده شد.
وی افزود : استان اصفهان در زمینه طرحهایی که به بهره برداری رسیده یا پروانه بهره برداری برای آنها صادر شده است مقام اول را در کشور دارد.
نیلی‌گفت: حدود 40 هزار نفر در این طرحها مشغول به کار شده‌اند یا بزودی مشغول می‌شوند.
معاون استانداری اصفهان با اشاره به اینکه نظارت لازم برای اجرایی شدن طرحهای ارائه شده تاکنون اعمال نشده است، گفت: سیاست دولت در سال جاری نظارت ‌براجرای طرحها است و برای این کار اعتبار نیز درنظر گرفته شده است.
وی افزود: دستگاه های مجری که طرحها را امضاء کرده‌اند وظیفه ‌نظارت برای اجرایی شدن آنها را بر عهده دارند و کارگروه های اشتغال نیز برموضوع ایجاد اشتغال نظارت می‌کنند.
۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۴۰
کد خبر : ۱۸,۳۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید