میزان وام پرداخت شده به کارآفرینان اردبیل از مرز 178 میلیارد تومان گذشت

میزان وام پرداخت شده از محل تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده استان اردبیل از مرز 178 میلیارد تومان گذشت.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاندار اردبیل در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان افزود: تاکنون بیش از 36 هزار طرح با برآورد اشتغال‌زایی برای 78 هزارو 400 نفر در اقصی نقاط استان به بانک‌های عامل معرفی گردیده‌اند که از این تعداد افزون بر 25 هزارو 800 طرح به تصویب نهایی بانکها و بیش از 14 هزارو 200 طرح با اشتغال‌زایی 26 هزارو 600 نفر به مرحله عقد قرارداد رسیده است.
علی نیکزاد گفت: در بین طرح‌هایی که تاکنون به تصویب نهایی بانکهای عامل رسیده بیشترین میزان با 6 هزارو 536 طرح مربوط به فصل جهاد کشاورزی و کمترین رقم با سه طرح مربوط به فصل بیمه است.
وی با بیان اینکه سند اشتغال استان ایجاد 101 هزار شغل جدید را در طول برنامه چهارم توسعه در استان اردبیل تکلیف کرده گفت: با مدنظر قرار دادن نرخ بیکاری، قریب به نیمی از رقم یاد شده در مقطع زمانی مذکور باید در شهرستان اردبیل محقق شود.
نکیزاد در بخش دیگری از سخنان با انتقاد از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی در خصوص توسعه بنگاه‌های اقتصادی کوچک خاطرنشان کرد: در طول سالهای گذشته بانکهای کشور رقمی معادل 60 هزار میلیارد تومان انواع وام به مردم پرداخت کرده که تنها 10 هزار میلیارد تومان آن مربوط به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده است و لذا تسهیلات اخیرالذکر نمی‌تواند عامل اصلی تورم در سطح ملی باشد.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان هم در این جلسه از تهیه گزارش جامع از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی، بانکها و فرمانداری‌های استان در خصوص موانع موجود در جذب تسهیلات مربوط به طرح گسترش بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده خبر داد.
میراحد حسینی با اشاره به آموزش 500 نفر از کارآفرینان و متقاضیان تسهیلات طی 70 ساعت آموزشی تصریح کرد: نسبت به تشکیل جلسات ویژه در خصوص اجرای دستورالعمل پرداخت یارانه تسهیلات هم اقدام شده است.
به گفته وی برای تسهیل و تسریع در پرداخت‌ها تاکنون بیش از 500 جلسه کارشناس عادی و فوق‌العاده کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستانها تشکیل شده است.
۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۵:۴۳
کد خبر : ۱۸,۳۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید