راغفر در سی و ششمین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی : برای حل معضل فقر، باید نگاه متفاوتی به توسعه تعاون داشت

یکی از راه حل های مهم کاهش فقر در جامعه، توسعه تعاون و باور به فعالیتهای تعاون البته با نگاه متفاوت و جدید نه با نگاه سنتی است.
حل معضل فقر
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " حسین راغفر" ، دکترای اقتصاد و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا  در سی و ششمین  نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی با موضوع روش های جدید فقر زدایی گفت : ما  نیازمند  این هستیم که از چارچوب پولی خارج شویم و نگاه متفاوتی نسبت به  توسعه تعاون برای حل معضل فقر داشته  باشیم . 
وی با اشاره به اینکه فقر نشانه نقض آشکار حقوق انسانهای محروم است گفت: سیاست های اقتصادی و  نهاد های مستحکمی که موجب ارتقاء رشد درآمد و خلق شغل می شوند، حائز اهمیت زیاد هستند اما این سیاستها تضمین کننده تعهدات حکومتها در ارتباط با حقوق اقتصادی نیستند.
عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا افزود : فقر صرفا محرومیت  مادی نیست بلکه مساله اصلی ،حفظ کرامت انسان،عدالت ،آزادی های بنیادین و حقوق اساسی بشر است.
 راغفر با اشاره به اینکه دانشگاه ها نقش کلیدی در ایجاد سیستم نوآوری مبتنی بر مارپیچ سه گانه همکاری بین بنگاه ها ، دانشگاه ها و بخش دولتی ایفا می کنند گفت : با ترکیب سه گانه بنگاه ها ، نهادها و دانشگاه ها ، فرایند آموزش و تحقیق در دانشگاه ها با نیاز های جامعه و صنایع به تدریج تطابق پیدا می کند و از سویی با پذیرش و فعالیت هر چه بیشتر اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان در بدنه بنگاه ها و فعالیت های تولیدی، امکان رشد تدریجی بنگاه ها و نوین سازی فعالیت های آنها فراهم  می شود.
 
 
۹ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۴۱
کد خبر : ۱۸۳,۶۷۲
کلیدواژه ها: راغفر ,حل معضل فقر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید