تاثیر و نقش آموزش و پرورش در شناساندن مشاغل به دانش آموزان

بر اساس اظهارات یک پژوهشگر، مدارس در شناساندن مشاغل مختلف به دانش آموزان نیازمند برنامه های متفاوت تری هستند .
محمود مرادی مقدم محقق پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در آستانه اول اردیبهشت و آغاز هفته مشاغل در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: آموزش وپرورش در شناسایی مشاغل مختلف و هدفمند کردن تحصیلات دانش آموزان از همه توانمندیهایش بهره گیری نکرده است.
وی گفت : انتخاب شغل و همسر دو جهت اصلی زندگی آدمیان را تشکیل می دهد و در بسیاری از موارد انتخاب شغل بر چگونگی انتخاب های بعدی آدمیان نیز تاثیر خواهد گذاشت .
محقق پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت شناخت دقیق از مشاغل مختلف تصریح کرد: استعداد واقعی افراد با انجام مشاغل غیر مرتبط با رشته های تحصیلی وتوانمندی آنان، کارایی نهایی شغل ها را دچار افتی جبران ناپذیر خواهد کرد .
مرادی مقدم با تاکید بر نقش رسانه ها در شناساندن مشاغل گوناگون به دانش آموزان و خانواده ها، از به روز نبودن آگاهی های اجتماعی در خصوص شغل های مختلف خبر داد و این امر را دلیل مهمی برای افزایش بیکاری های موجود جامعه دانست .
پژوهشگر پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با انتقاد ازمدرک گرا شدن دانش آموزان و دانشجویان کشور گفت : رسانه ها در این گونه موارد مسئول هستند و تلویزیون می تواند در این زمینه نقش تعیین کننده ای ایفا کند .
وی خاطر نشان ساخت : درحال اضر و با توجه به شرایط اقتصادی کشور بسیاری از افراد به فعالیت هایی در جهت خرید و فروش می پردازند اما هنوز دانشی در خصوص تجارت به وجود نیامده است و باید در این گونه موارد به شکلی جدی اندیشید.
۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۶:۲۹
کد خبر : ۱۸,۳۶۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید