پرداخت تسهیلات مالی به هفت طرح کشاورزی اشتغالزا در کاشان تصویب شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت: پارسال با پرداخت تسهیلات از محل بنگاه های کوچک اقتصادی زود بازده به‌هفت طرح صنعتی دربخش کشاورزی در مناطق روستایی این شهرستان موافقت شده است.
"ابراهیم تفرشی" در گفت و گو با ایرنا، میزان این تسهیلات را 38 میلیارد و 200 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این طرحها در بخشهای صنایع تبدیلی و فراوری کشاورزی و دام احداث خواهند شد.
به گفته وی، سال گذشته علاوه بر معرفی 38 فقره طرح صنعتی شامل صنایع تبدیلی و تکمیلی به مدیریت استان ، نسبت به صدور چهار فقره جواز تاسیس و سه فقره ‌پروانه‌بهره برداری واحد صنعتی در روستاهای این شهرستان اقدام شده است.
تفرشی با اشاره به واگذاری مسوولیت مکانیزاسیون به اداره صنایع و توسعه روستایی این مدیریت درسال گذشته، افزود: علاوه ‌بر توزیع 544 هزارلیتر گازوئیل جهت ماشین آلات کشاورزی، 520 نفر از دارندگان تراکتور جهت دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ 2 میلیارد ریال‌ ازمحل طرح‌های اقتصادی زود بازده به بانکهای عامل معرفی شدند.
مدیر جهاد کشاورزی کاشان ایجاد فرصتهای شغلی‌ و افزایش سطح درآمد روستاییان را از جمله عوامل بازدارنده از مهاجرت آنها به ‌شهرها عنوان کرد و گفت: عمده فعالیتهای این مدیریت درجهت حمایت از اشتغال و ایجاد صنایع تبدیلی، تکمیلی در بخش کشاورزی و دامی است.
شهرستان کاشان با بیش از 310 هزار نفر جمعیت در شمال استان اصفهان واقع شده است.
حدود 20 درصد این جمعیت در مناطق روستایی ساکن هستند.
۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۵:۲۰
کد خبر : ۱۸,۳۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید