۲ هزار و ۳۳۵ نفر از طریق مراکز کاریابی استان مرکزی مشغول به کار شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۳۳۵ نفر از طریق مراکز کاریابی غیردولتی داخلی و مراکز خدمات اشتغال ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان در سال جاری مشغول به کار شدند.
۲ هزار و ۳۳۵ نفر از طریق مراکز کاریابی استان مرکزی مشغول به کار شدند
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی‌ با اعلام این خبر اظهارکرد: هشت هزار و ۷۰۹ جوینده کار در سال جاری تقاضای خود را از طریق ۱۹ مرکز کاریابی فعال این استان به ثبت رسانده‌اند.

وی بیان کرد: مراکز کاریابی به جز شهرستان‌های تفرش، فراهان و کمیجان در سایر نقاط استان  فعال است  که کار ثبت نام جویندگان کار در این سه شهرستان طریق  ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود به طوری که  ۹۹ نفر از جویندگان کار این سه شهرستان در سال جاری تقاضای خود را به ثبت رسانده‌اند که ۵۰ نفر از آنها از طریق مراکز و شرکت‌های خصوصی به کار گرفته شده‌اند.

آبایی‌ با بیان این که بیشترین آمار مشغول به کار ثبت‌نام شدگان این مراکز با یکهزار و ۳۴۹ نفر مربوط به شهرستان ساوه است، اظهار کرد: همه تلاش‌ها برای افزایش رونق تولید و اشتغال در جامعه به کار گرفته شده و برای تحقق این مهم همه باید دست به دست هم دهند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: سال‌های سال است که اشتغال دنیا به سمت کارآفرینی و کارهای خرد و کوچک معطوف شده و در این راستا باید حمایت‌های جدی از کارآفرینان صورت گیرد.

آبایی گفت: افزایش عزت نفس جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی امری ضروری است و به بحث مهارت آموزی در جامعه باید بیش از پیش توجه کرد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۵۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۸۵,۰۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید