یک‌هزار و ۹۱۲ طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی تسهیلات دریافت کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تسهیلات یک‌هزار و ۹۱۲ طرح اشتغال‌زایی روستایی به مبلغ ۲ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال تاکنون در این استان پرداخت شده که پیش‌بینی می‌شود سه هزار و ۹۹۶ شغل جدید از این طریق در استان ایجاد شود.
یک‌هزار و ۹۱۲ طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی تسهیلات دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی با اعلام این خبر افزود: طرح اشتغال روستایی از اوایل سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون در راستای این طرح، ۲ هزار و ۶۴۹ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۹۸ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال در بانک‌های عامل مصوب شده که از این تعداد یکهزار و ۹۴۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال به مرحله عقد قرارداد رسیده و یکهزار و ۹۱۲ طرح آن موفق به اخذ ۲ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال تسیهلات شده‌اند.

آبایی‌ تصریح کرد: طرح اشتغال روستایی نقش موثری در افزایش اشتغال پایدار و کاهش معضل بیکاری دارد و امید است تسهیلات طرح‌های مصوب و منعقد شده نیز به زودی پرداخت شود.

وی عنوان کرد: دولت همه تلاش خود را برای حل مشکل اشتغال به کار گرفته و یکی از بهترین راه‌ها برای حل معضل بیکاری حمایت ویژه از کارآفرینان در بخش‌های مختلف و توجه جوانان و دانش‌آموختگان به مهارت‌آموزی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بخش تعاون نیز از توانمندی و پتانسیل‌های بالایی برای ایجاد اشتغال پایدار برخوردار است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۸۶,۱۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید