​تفاهم نامه همکاری بین وزارت کار و وزارت ورزش منعقد شد/ برای تاسیس تعاونی ها 100 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 98 اختصاص یافت

وزیر تعاون کار، و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال 98 برای تاسیس تعاونی های جدید ویژه جوانان اعتباری معادل 10 میلیارد تومان از منابع وزارت ورزش و جوانان و 100 میلیارد تومان توسط بانک توسعه تعاون تخصیص داده می شود و همین امر در سال 99 با تخصیص بودجه مناسب تر برای توسعه تعاونی ها ادامه خواهد یافت.
​تفاهم نامه همکاری بین وزارت کار و وزارت ورزش منعقد شد/ برای تاسیس تعاونی ها 100 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 98 اختصاص یافت
به گزارش مرکز روابط عمومی  و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، " محمد شریعتمداری " در آیین انعقاد تفاهم نامه مشترک همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان، خاطر نشان ساخت: اعتباری تا سقف 500 میلیون تومان بدون وثیقه از محل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در جهت رشد و توسعه تعاونی ها اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: در کشور 490 هزار واحد کوچک و بزرگ اقتصادی در بخش های مختلف با اشتغال حدود 14 میلیون نفر وجود دارد که قشر عظیم این گروه ها را جوانان تشیل می دهند و با توجه به 270 مجموعه ورزشی کارگری در سراسر کشور و همچنین مجموعه وسیع ورزشی که در اختیار وزارت ورزش است می توان در جهت نشاط، سلامت سازی و امید به آینده آنان گام های موثری برداشت.
شریعتمداری با بیان اینکه برای نخستین بار است  که با سازماندهی جوانان در قالب تعاونی ها در جهت اشتغال آنان تلاش می شود خاطر نشان کرد: تعاونی های جوان که یک محصول، کالا و یا ایده ای  را  تولید می کنند با حمایت از آنان می توان این محصولات را به تولید انبوه رساند و باعث رشد اقتصادی در کشور شد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از اساسی ترین مشکلات کشور اشتغال جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی است و نرخ بیکاری در این قشر از جامعه از سایر قشرها بیشتر است که برای برون رفت از این مشکل لازم است اقدامات موثری انجام شود.
وزیر کار همچنین بر لزوم اهتمام دو وزارتخانه برای عملیاتی نمودن این یاداشت تفاهم تاکید کرد و گفت: کمیته پیگیری در سطح ملی و استانی تشکیل می شود تا  این تفاهم نامه به طور کامل اجرایی شود.
وی جوانان را  محور حرکت و توسعه جامعه دانست و اظهار کرد: باید توجه ویژه ای به این قشر شود و یکی از اولویت های دولت اعتماد به جوانان در پست های مختلف مدیریتی کشور است.
وزیر کار به تغییر نگرش در اداره تعاونی ها اشاره کرد و افزود: ایجاد برنامه ها و نگاه جدید به موضوع تعاون در جهت تغییر نگرش در این راستا انجام می شود تا از تشکل های سنتی به سمت تشکل های مدرن گام برداریم و با استفاده از ظرفیت ها، نوآوری و اصلاح روش ها باعث یک انقلاب و جهش موثری در جهت توسعه تعاونی ها شویم.
شریعتمداری در حاشیه این نشست همچنین  با اشاره به مباحث ذکر شده موضوعات  کارگری در این تفاهنامه نیز گفت: در حوزه کارگری تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید .  در سال جاری حدود ۵۰ رویداد ملی برگزار کردیم و در دو رویداد بین المللی نیز مجموعه کارگران حاضر شدند که نتیجه آن در المپیک کارگری اسپانیا با ۱۳۸مدال به بار نشست ومقام سوم دنیا را در میان کشورهای صاحب نام به دست آورد و  در جایگاه مناسبی قرار گرفتیم . این همکاری های مشترک برای افزایش مهارت کارگران جوان از طریق افزایش آموزش ها امری مناسب است که در متن تفاهمنامه بر آن تاکید شده است. همچنین فرزندان کارگران  نیز در حوزه‌های مختلف استعدادیابی می شوند . در متن تفاهم نامه به این موضوعات نیز اشاره شده است که  برای دو سال پیگیری می شود . 
گفتنی است مراسم انعقاد این تفاهمنامه همکاری در محل سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
بخش دوم تفاهم نامه نیز میان معاونت فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  و معاونت امور جوانان وزرات ورزش منعقد شد .  
 
۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۰۸
کد خبر : ۱۸۷,۰۵۶
کلیدواژه ها: شریعتمداری ، ​تفاهم نامه همکاری بین وزارت کار و وزارت ورزش

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید