۳۵هزار نفر-دوره آموزش‌ های مهارتی در استان مرکزی ارائه شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: در سال جاری تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر-دوره آموزش‌های مهارتی توسط اداره کل فنی و حرفه ای در استان مرکزی ارائه شده است.
۳۵هزار نفر-دوره آموزش‌ های مهارتی در استان مرکزی ارائه شد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، سعیدرضا شاه محمدی با بیان این مطلب اظهار کرد: این آموزش‌ها در بخش دولتی شامل 20 هزار و ۱۶۵ نفر دوره آموزش، در بخش‌های ثابت، سیار شهری، ندامتگاه‌ها، پادگان‌ها، بخش روستایی، صنایع و جوار دانشگاهی اجرایی شده است.

وی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای در بخش دولتی در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، آسانسور، عمران و … برگزار شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در ادامه افزود: در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش‌های صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری اداره کل استان موفق به تحقق ۱۰۰ درصد اهداف آموزشی شده است.

شاه محمدی شاخه فعالیت بخش خصوصی فنی و حرفه ای استان را شامل کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر و خدمات عنوان کرد و این حوزه را به عنوان بازوی توانمند مجموعه برشمرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی عملکرد بخش خصوصی را طی ۱۰ ماهه سال جاری چهارده هزار و ۹۱۶ نفر دوره برشمرد که در بیش از ۲۷۰ حرفه آموزشی انجام شده است.

وی در ادامه افزود: آموزش‌های مهارتی در خوشه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر، کشاورزی بوده است که در مجموع ۳۵ هزار و ۱۱۱ نفر دوره در دو بخش مرد و زن آموزش‌های مهارتی را در مراکز دولتی و غیردولتی فنی و حرفه ای فرا گرفته اند.

شاه محمدی، آموزش‌های مهارتی را بستر اصلی توسعه اقتصادی دانست و گفت: توانمندسازی افراد جامعه با ارائه مهارت امکان پذیر است و این مهم می‌تواند زیربنای اقتصاد مقاومتی باشد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۸۹,۵۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید