شریعتمداری در نشست سالروز بهره برداری مجتمع پتروشیمی جم:

در کنار تاسیسات عظیم نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی بیکاری پذیرفتنی نیست/مجتمع پتروشیمی جم نقش تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و صادرات دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که در کنار تاسیسات عظیم نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی بیکاری پذیرفتنی نیست، گفت: مجتمع پتروشیمی جم نقش تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و صادرات دارد.
نقش مجتمع پتروشیمی جم در تولید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از خبرگزاری تسنیم محمد شریعتمداری بعدازظهر امروز در نشست سالروز بهره‌برداری مجتمع پتروشیمی جم در منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه این منطقه صنعتی نقش مهم و تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود سال گذشته افزون بر 20 میلیارد دلار از گمرک پارس جنوبی صادرات انجام شده که نقش مهم منطقه صنعتی و تولیدی پارس جنوبی در اقتصاد، صادرات و اشتغال نشان می‌دهد.

وی، با بیان اینکه 48 درصد منابع گازی ایران در عسلویه قرار دارد، افزود: 8 درصد منابع گازی جهان در منطقه پارس جنوبی قرار دارد که این خود نقش این منطقه در اقتصاد و تولید گاز کشور را نشان می‌دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در تولید محصولات پتروشیمی  تصریح کرد: اگر برای ارتقاء سطح فناوری توجه نشود رقیب‌ها در تولید محصولات پیشتاز می‌شوند که لازم است توجه ویژه به تکمیل زنجیره ارزش برای تامین مواد اولیه تولید محصولات شود.

شریعتمداری با اشاره به اینکه مجتمع پتروشیمی جم در منطقه پارس جنوبی نقش مهم و تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و صادرات دارد، گفت: این واحد صنعتی، تولیدی و صادراتی پتروشیمی جم از واحدهای اولیه در منطقه پارس جنوبی است که در توسعه فعالیت‌های بسترسازی لازم شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افتتاح 152 واحد پتروشیمی در کشور خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده 152 واحد پتروشیمی با سرمایه‌گذاری 260 میلیارد دلار هدف گذاری شده که با وارد مدار شدن این پروژه‌ها ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی افزایش می‌یابد.

شریعتمداری ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در کشور را 66 میلیون تن  در سال دانست و گفت: با وارد مدار شدن طرح‌های  تدوینی،  تا سال 2030 به تولید محصولات پتروشیمی 73 میلیون تن افزوده می‌شود.

وی، با  تاکید بر توجه ویژه به  وضعیت بومی‌های منطقه پارس جنوبی افزود: اگر 20 میلیارد دلار صادرات از منطقه پارس جنوبی انجام می‌شود وضعیت بومی‌های منطقه باید بهبود یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مجتمع پتروشیمی جم 50 میلیارد تومان  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی پرداخت کرده است، تصریح کرد:  مسئولیت‌های اجتماعی در قبال مردم منطقه وقتی کارآمد است که  مطالبات مردم محقق شود.

شریعتمداری، با تاکید بر استقرار نظام شفاف سازی در نحوه  اجرای مسئولیت اجتماعی در منطقه افزود: این منطقه در توسعه کشور نقش مهمی دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ایجاد مجموعه مهم فنی و حرفه‌ای در منطقه پارس جنوبی برای مهارت آموزی مردم منطقه تصریح کرد: برای مجهز شدن مردم شهرستان‌های پیرامون منطقه پارس جنوبی از جمله دیر، کنگان، جم و عسلویه به مهارت‌های لازم در ایجاد اشتغال آنان در صنایع پارس جنوبی باید اقدام شود.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۳۴
کد خبر : ۱۹۱,۶۴۸
کلیدواژه ها: شریعتمداری,وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی,اشتغال,صادرات,پتروشیمی جم,بیکاری,پارس جنوبی,عسلویه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید