جریمه بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز پنج برابر دستمزد روزانه آنها است

مدیرکل اداره کار و امور اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمایانی که اتباع غیرمجاز خارجی را بکارگیرند پنج برابر دستمزد روزانه آنها جریمه خواهند شد.
اسماعیل ریگی روز سه‌شنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: طرح ساماندهی اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی با همکاری بازرسان موقت مردمی از ششم آبان ماه امسال در این استان آغاز شده است.
وی ادامه داد: این طرح با هدف تحقق اهداف برنامه‌های دولت خدمتگزار برای توسعه فناوری، اشتغال و کارآفرینی در چارچوب قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و همچنین صیانت از نیروی کار داخلی در استان به اجرا درآمده است.
مدیرکل اداره کار و امور اجتماعی استان سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای شروع طرح تاکنون پنج هزار و 447 مورد بازرسی از مرکز خدماتی و تولیدی سیستان و بلوچستان توسط بازرسان موقت بسیجی انجام شده است.
وی اظهار داشت: در این بازرسیها سه هزار و 763 تبعه خارجی شناسایی و یک هزار و 647 برگ جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است.
ریگی افزود: براین اساس تاکنون 171نیروی بومی توسط این اداره جایگزین اتباع خارجی شده‌اند.
وی گفت: جریمه مرحله نخست به ازا هر روز اشتغال اتباع بیگانه پنج برابر حداقل دستمزد روزانه و معادل 300 هزار ریال است و در صورت تکرار تخلف ضمن دو برابر شدن جریمه، کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی نیز معرفی می‌شوند.
اکنون حدود 300 هزار تبعه افغان در استان سیستان و بلوچستان سکونت دارند.
۸ آذر ۱۳۸۵ ۰۸:۱۹
کد خبر : ۱۹,۴۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید