۷۷ درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان‌غربی بانوان هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مشاغل خانگی بیشتر با هدف توسعه تولیدات خانگی با هزینه کم طرح‌ریزی شده‌است، گفت: ۷۷ درصد متقاضیان مشاغل خانگی در استان را نیز بانوان تشکیل می‌دهند.
۷۷ درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان‌غربی بانوان هستند
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، رضا نقی‌زاده افزود: از ۶۹۷ مجوز  صادر شده در آذربایجان‌غربی برای راه‌اندازی  مشاغل خانگی طی سال جاری در استان، ۵۳۵ مورد به بانوان اختصاص دارد که نشان دهنده استقبال خوب این قشر از مشاغل خانگی است.
 
وی اضافه کرد: تنها ۱۶۲ مجوز طی سال جاری در استان به مردان اختصاص یافته که امیدواریم این رقم نیز افزایش یابد.
 
وی بیان کرد: در حالی سهم بانوان از مجوزهای صادره طی سال جاری به ۷۷ درصد رسیده که این رقم تا آبان ماه امسال حدود ۷۰ درصد بوده و در چهار ماه اخیر، تقاضای بانوان در این بخش بیشتر شده‌است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: خیاطی‌، قالی‌بافی، خدمات تایپ، رودوزی‌های سنتی، پرورش قارچ، معرق‌کاری چرم، دوخت لباس و گلیم‌بافی از جمله مهمترین و بیشترین موارد مورد تقاضا برای مشاغل خانگی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.
 
وی اظهار کرد: اهمیت مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی خانواده‌ها و کشور بسیار بالا بوده و با توجه به بازگشت سریع سرمایه در این نوع مشاغل به ویژه در صنایع دستی، قالی‌بافی، خیاطی و دام‌پروری، تقاضای مربوط به این بخش در استان بسیار زیاد است.
 
نقی‌زاده گفت: مشاغل خانگی راهکاری مناسب و میانبر برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده‌هاست و قابلیت انجام این کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلان آنها می‌شود.
 
وی اظهار امیدواری کرد که با اختصاص تسهیلات مناسب برای این طرح‌ها در استان، زمینه توسعه اشتغال این بخش به‌ویژه در بخش بانوان فراهم شود.
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
کد خبر : ۱۹۵,۶۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید