بیش از ۶ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ۶ میلیون و پنج هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در ۴۷۰ رشته در دو بخش دولتی و آزاد پارسال در مراکز فنی این اداره کل ارایه شد.
بیش از ۶ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی حمیدرضا رستمی افزود: سه میلیون و ۵۰۵ هزار نفر ساعت آموزش به کارآموزان مراکز دولتی و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت نیز در بخش خصوصی به کار آموزان ارائه شد.

وی با بیان این که میزان آموزش ارائه شده  در بخش خصوصی نسبت به سال  قبل ۱۲۰ درصد رشد داشته است، اظهارکرد:  ۳۸ هزار و ۶۱ نفر کارآموز در دو بخش دولتی و خصوصی سال گذشته در دوره‌های مهارتی شرکت کردند.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ۲۲ هزار و ۲۵۸ نفر کار آموز در دوره های آموزشی۲۱ مرکز دولتی شرکت کردند که از این تعداد ۷ هزار و ۱۵ نفر زن و ۱۵ هزار و ۲۴۳ نفر مرد هستند.

رستمی افزود: کار آموزان مراجعه کننده به مراکز دولتی در مجموع ۹ هزار و ۸۰۳ نفر در مراکز ثابت و شعب شهری استان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.

وی اظهار کرد: در مراکز هدایت شغلی و مهارت آموزی دانشگاه‌های دولتی استان برای یک هزار و سه نفر از دانشجویان آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی با اشاره به فعالیت ۲۴۳ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در خوشه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ ، هنر و کشاورزی در سطح استان بیان کرد: ۱۵ هزار و ۸۰۳ نفر کار آموز سال گذشته دوره‌های مهارتی را در این آموزشگاه‌ها فرا گرفتند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی با ۲۷۸ آموزشگاه آزاد و ۲۱ مرکز دولتی کار آموزش مهارت‌های مختلف را در این استان برعهده دارد.
استان مرکزی به عنوان یکی از قطب‌های مهم کشور در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی در قلب کشور واقع شده است.

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶
کد خبر : ۱۹۶,۵۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید