استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی در ایلام برای مقابله با بیماری کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: روزانه ۳۵هزار ماسک، سه هزار لیتر موادضدعفونی و ۲ هزار روپوش بیمارستانی با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی در ایلام تولید می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه جتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: طرح مشاغل خانگی با شناسایی رسته های مزیت دار و هدایت تسهیلات به این سمت و سو، موجبات تقویت تولید و رونق ملی را فراهم آورده است.


وی تصریح کرد: با حمایت های بیشتر وزارت متبوع، این ظرفیت افزایش چشمگیری داشته باشد.

شیرخانی افزود: سال گذشته ۴۹۳ مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی صادر شده است و هم اکنون نیز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی( به عنوان کارفرما) و جهاد دانشگاهی (به عنوان مجری) در کشور در حال اجرا است.

شیرخانی با بیان این که لباس‌های مذکور، مانع نفوذ ویروس و ابتلای پرستاران و پزشکان به کرونا خواهند شد، گفت: همچنین تفاهم نامه چهارجانبه ای بین معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشور برای پرداخت یارانه حمایتی به تعاونی های که در ٢٨ استان در زمینه تولید محصولات مقابله با کرونا فعالیت می کنند، امضا شده است.

وی اظهار کرد: یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال یارانه حمایتی با نرخ ترجیهی ١۴ درصد برای ١۴۵ تعاونی که در کشور اقدام به تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و البسه بیمارستانی کنند، اعطا خواهد شد.
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷
کد خبر : ۱۹۷,۱۷۲
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی، کرونا، ایلام، تولید مساک، مواد ضدعفونی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید