275 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان کرمانشاه فعالیت دارند

تشکیل و فعالیت 275 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان در جهت صیانت و حمایت از نیروی کار فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص نقش تشکل های کارگری و کارفرمایی در اقتصاد و تثبیت اشتغال های موجود، عنوان کرد: این مهم در راستای تحقق اهداف عالیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صیانت از نیروهای کار و  برنامه محوری توسعه و توانمند سازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی صورت پذیرفته است .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی از مبادی توانمندسازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در این استان ارائه آموزشِها و اجرای کارگاههای آموزشی بوده است .

حسن عزیزی  ادامه داد: بیش از 400 نفر ساعت آموزش در سال ۹۸ به اعضای هیات مدیره تشکل‌های کارگری و کارفرمایی از برنامه های موفق این اداره کل به شمار می‌رود.

این گزارش می افزاید: تا کنون در این استان  85 مورد نمایندگی کارگران ،63 شورای اسلامی کار ، 31 انجمن صنفی کارگری ؛،  9 کانون کارگران بازنشسته شهرستانی و استانی،  81  انجمن صنفی کارفرمایی و 6  کانون و مجمع استانی تشکل های کارگری و کارفرمایی تشکیل و در حال  فعالیت  هستند .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان کرمانشاه با بیان اینکه مشارکت موثر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در نهادهای سه جانبه تصمیم سازی مشترک ارزنده و چشمگیر بوده است؛ یادآور شد: از جمله می توان مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی، کمیته بحران ،کمیته فصل یازدهم قانون کار،  کمیته بهبود فضای کسب و کار، کمیته تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی و ایمنی، کمیته تجدید نظر مشاغل سخت و‌زیان اور و هیات تشخیص ماده ۲۲قانون شوراهای اسلامی کار نام برد که از جلوه های بارز توانمند سازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی این استان به شمار می‌رود .

عزیزی در پایان اظهارکرد: همچنین در شرایط فعلی جامعه نیز  رویکرد بدیع نقش آفرینی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در پیشگیری از بحران کرونا نمونه ویژه ای از موضوع نقش آفرینی مؤثر تشکل‌های کار گری و کارفرمایی بوده است.


۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۹۷,۲۶۰
کلیدواژه ها: توانمندسازی و توسعه تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید