بیش از ۴ هزار سیستانی و بلوچستانی در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا ۴ هزار و ۴۵۱ نفر در استان در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند.
بیش از ۴ هزار سیستانی و بلوچستانی در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: بیمه بیکاری که اکنون کار ثبت نام آن در حال انجام است متعلق به کسانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را به صورت موقت از دست داده اند از این رو در حال حاضر 4 هزار و 451 نفر مشمول قانون کار و تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.
وی گفت: 10 رسته از فعالیت‌ها در بخش‌های اقتصادی، صنوف تولیدی و خدماتی که بیشترین آسیب را بحث شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند مشمول بیمه بیکاری هستند البته اقداماتی برای سایر مشاغل نیز که به طور موقت کار خود را از دست داده اند در حال انجام است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از پرداخت بیمه بیکاری به عنوان راهکاری برای بهبود وضعیت افرادی است که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده‌اند یاد کرد و افزود: مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه آن‌ها جز مشاغل زیان‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان است.
جهاندیده تصریح کرد: به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در جامعه و برای حفظ سلامتی و همراهی با سیاست‌های دولت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، نیاز به مراجعه افراد به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی نیست و مشولین قانون کار می‌توانند به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت اقدام به ثبت نام خود در سامانه کنند.
وی با بیان این که کسانی که مشمول قانون کار و بیمه تامین اجتماعی هستند باید ظرف مدت 30 روز از بیکاری درخواست خود را در سامانه ثبت کنند عنوان کرد: در طی چند روز آینده اولین گروه مشمولین این قانون که کار ثبت نام آن‌ها انجام و تائید شده به سازمان تامین اجتماعی معرفی می‌شوند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۹۸,۰۲۴
کلیدواژه ها: سامانه بیمه بیکاری - مهرداد جهاندیده - سیستان و بلوچستان - کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید