پرداخت بالغ بر 40 میلیارد ریال به متقاضیان مشاغل خانگی توسط بانک های عامل در یزد

تعداد 811 مجوز در حوزه مشاغل خانگی در سال 98صادر شده که از این تعداد، 802 مجوز برای متقاضیان مستقل و 9مجوز برای متقاضیان پشتیبان بود.
پرداخت بالغ بر 40 میلیارد ریال به متقاضیان  مشاغل خانگی توسط بانک های عامل در یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بانک های عامل در استان بالغ بر 40 میلیارد ریال به متقاضیان مشاغل خانگی در سال گذشته وام پرداخت کرده اند.
وی بیان کرد: سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال گذشته 50 میلیارد ریال بوده که سهم بانک های رفاه کارگران و توسعه تعاون هر کدام به میزان 25 میلیارد ریال بوده است.

ریاحی خاطرنشان کرد: تعداد 811 مجوز در حوزه مشاغل خانگی در سال 98صادر شده که از این تعداد، 802 مجوز برای متقاضیان مستقل و 9مجوز برای متقاضیان پشتیبان بود.
 وی با بیان این که تعداد ۴۱۸ طرح به مبلغ 68 میلیون و 800 هزار ریال به بانک های عامل(رفاه – توسعه تعاون) جهت اخذ وام معرفی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد به ۳۰۷ طرح مبلغ  40 میلیون و 460 هزار ریال اعتبار پرداخت شده، که این طرح ها فرصت اشتغال برای ۳۳۸ نفر را فراهم کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در حوزه مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می توانند با توجه به مهارت خود در منزل، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند اضافه کرد: می توان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

وی از مزایا مشاغل خانگی  را کاهش هزینه های رفت و آمد و همچنین مشکلات ناشی از ترافیک دانست و افزود: مشاغل خانگی باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می شود. فرزندان در زمان حضور پدر یا مادر در منزل اهمیت کسب و کار را از نزدیک درک می کنند.


۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
کد خبر : ۱۹۸,۳۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید