​ معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای تعاونی های تولیدکننده اقلام بهداشتی

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان بازدید از دو مجموعه تعاونی تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، از اعطای تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تعاونی مرتبط با تولید محصولاتی مانند ماسک، البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی کننده خبر داد.
محمدکبیری,معاون امورتعاون,وام 500میلیون تومانی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، " محمد کبیری " ،  امروز سه شنبه 26 فروردین  ضمن بازدید از دو واحد تعاونی تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان تهران با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای برخی واحدهای تعاونی مرتبط با تولید این نوع محصولات بهداشتی اظهار کرد: در سراسر کشور بیش از ۱۴۰ واحد تعاونی را شناسایی کرده ایم که در حوزه های مختلفی مانند تولید ماسک، البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی کننده فعالیت می کنند.
کبیری اضافه کرد: از محل تفاهم نامه چهارجانبه میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و معاونت امور تعاون به این نوع بنگاه های تعاونی تسهیلات ارزان قیمت اختصاص داده ایم تا ظرفیت تولید خود را بالا ببرند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان بدون اخذ وثیقه از ابتدای فروردین امسال در اختیار کارآفرینان قرار گرفته است، گفت: اگر کارآفرینان برای انجام تولید در این حوزه های بهداشتی به سرمایه در گردش بیشتری برای تامین مواد اولیه نیاز دارند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این تسهیلات را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار آنها قرار خواهد داد. این دسته از کارآفرینان می توانند درخواست وام خود را به بانک توسعه تعاون یا معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیم کنند.
کبیری همچنین در ادامه بازدید خود از یکی از خطوط تولید ماسک عضو شرکت تعاونی تامین نیازمندهای صنعت پوشاک به نام "آی تک"، بیان کرد: با وجود شیوع بیماری کووید19 و رکود در بازار پوشاک، اما برخی تولیدکنندگان با تغییر کاربری خطوط خود توانستند باعث ادامه روند تولید و فعالیت کارگران و همچنین کمک به شبکه بهداشت کشور شوند. 
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از یک واحد تعاونی تولید مواد ضدعفونی کننده به نام "شرکت دارویی زرستان" نیز بازدید کرد و در جریان نحوه و میزان تولیدات محصولات ضدعفونی کننده در این مجموعه قرار گرفت.
کبیری در ادامه از ساماندهی 28 واحد تولیدی در قالب شرکت تعاونی تامین نیازمندی های صنعت پوشاک کشور خبر داد که با تغییر خطوط تولید در حال حاضر به تولید روزانه۲۰۰ هزار ماسک رسیده و تاکنون 200 هزار "گان" نیز تولید شده است
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از افزایش ظرفیت تولید تعاونی های تولید کننده محصولات ضدعفونی کننده، البسه بیمارستانی وکالاهای طبی مانند دستکش و ماسک خبر داد و گفت: این تعاونی ها پیش از این سالانه ظرفیت تولید حدود شش میلیون و 900 هزار انواع البسه بیمارستانی، 24 میلیون و 700 هزار انواع ماسک، یک میلیون و 200 هزار جفت دستکش و 21 میلیون و 500 هزار لیتر انواع ضد عفونی کننده ها و الکل را دارا بودند که با حمایت و اعطای به موقع تسهیلات در نخستین روزهای سال، ظرفیت تولید البسه بیمارستانی به 17 میلیون و 200 هزار عدد، ماسک 64 میلیون و 800 هزار، دستکش 18 میلیون و 200 هزار عدد و ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده به 63 میلیون لیتر افزایش پیدا کرد.
کبیری در پایان اضافه کرد:حمایت از این تعاونی ها علاوه بر تامین محصولات مورد نیاز جامعه به ایجاد وصیانت از بیش از سه هزار فرصت شغلی موجود در این تعاونی ها کمک قابل توجهی خواهد شد.
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۷:۲۵
کد خبر : ۱۹۸,۳۳۶
کلیدواژه ها: کبیری,معاون امور تعاون وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی, وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه, تعاونی تولید ماسک, مواد ضدعفونی کننده
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید