​رئيس جمهور در جلسه هیات دولت: برای اولین بار در تاریخ بورس سهام یک شرکت بزرگ مثل شرکت شستا یکجا عرضه شد/ 10 درصد سهام شستا عرضه می شود/ جای اصلی فسادستیزی اینجاست که شفاف کنیدتا مردم به صحنه بیایند+ فیلم

سهام یک شرکت بزرگ مثل شرکت شستا یکجا عرضه شد

به گزارش مرکز روابط عمومی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: ما امروز بزرگترین عرضه سهام اولیه را در بورس داریم ، این نشان آن حرکتی است که ما در دولت دوازدهم به مردم قول داده بودیم.

یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند این بود که تصدی گری دولت را کاهش دهیم  و اموال و سهام عرضه و در اختیار مردم قرار بگیرد. حتی نسبت به تامین اجتماعی و شستا که  فردی نامه ای خدمت ایشان نوشته بود و گفته بود این مربوط به دولت نیست گفته بودند که این هم مربوط به دولت است.

تامین اجتماعی هم باید دست از تصدی گری بردارد، اشکالی ندارد که سازمان تامین اجتماعی در شرکت های مختلف سهام داشته باشد اما تصدی گری و مدیریت را قدم به قدم به مردم واگذار نماید. در تاریخ بورس ایران احتمالا اولین بار است که یک چنین عرضه بزرگی امروز انجام می‌شود و کل شرکت های شستا که حدود ۱۸۰ بنگاه و شرکت بزرگ هستند همه با هم عرضه می شوند و این یک مدل جدیدی است که امروز شروع شده است.  امروز این هلدینگ اقتصادی بزرگ به صورت یکجا عرضه می شود.

  اولاً به وزیر کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی و هیئت امنای و مسئولان آن تبریک می‌گویم .  یقینا" کار بزرگی انجام داده اند که شستا را به پشت شیشه آوردند تا همه ببینند.

 شستایی که روی آن حرف و حدیث وجود داشت امروز توانستند آن را شفاف کنند . تا شفاف نشود که بورس قبول نمی کند.  در زمان ارائه بودجه به مجلس به نمایندگان  تاکید کردم که در سال ۹۸ یک حرکت بزرگ را در عرضه سهام خواهیم داشت .  در سال ۹۸ هم این موضوع را مرتب پیگیری کردم که این کار انجام شود  و امروز کار بزرگی  امروز انجام گرفته  و این هلدینگ  بزرگ، شفاف شده و به بورس عرضه شده  است. امروز ۱۰ درصد سهام این شرکت بزرگ عرضه می شود.  یعنی ۲ میلیون نفری که در بورس حضور دارند امروز می‌توانند از این سهام بهره‌مند شوند .  حدود ۸ میلیارد سهم عرضه می‌شود و مردم می‌توانند آن را بخرند. این موضوع یکی از تحولات بورس ما بود. همچنین لازم می دانم از وزیر اقتصاد و مسئولان بورس هم  برای انجام این کار بزرگ تقدیر و تشکر‌کنم . 

این کار برای مبارزه با فساد است . جای اصلی فسادستیزی اینجاست که شفاف کنید ، عرضه کنید،  رقابتی کنید تا مردم به صحنه بیایند .  همچنین از بقیه دولت هم می خواهم  که از این مدل تبعیت و پیروی کنند.  یعنی سهام بخش های بزرگی مثل ایدرو و ایمیدرو و ... را یکجا عرضه کنند . یقینا اصل عرضه بسیار مهم است. 

همچنین به سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری  تأمین اجتماعی شستا این موفقیت بزرگ را تبریک می گویم.

 

 

 

 

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶
کد خبر : ۱۹۸,۵۱۲
کلیدواژه ها: روحانی,​رئیس جمهور,هیات دولت,بورس,سهام,شستا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید