تولید روزانه 7000 ماسک در استان یزد توسط مشاغل خانگی

بیش از 7 هزار ماسک توسط کارگاه های مشاغل خانگی در استان یزد به صورت روزانه تولید و به مراکز درمانی استان تحویل داده شد.
تولید روزانه 7000 ماسک در استان یزد توسط مشاغل خانگی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با توجه به نیاز مبرم جامعه و بخش بهداشت و درمان به اقلام بهداشتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی «رباط چارسوق پارس» اقدام به شناسایی فعالان مشاغل خرد و خانگی و کارآفرینان در زمینه تولید پوشاک نمود و از ظرفیت مشاغل خانگی در زمینه‌ تولید ماسک تنفسی بهداشتی براساس دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کرد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره این خبر بیان کرد: بیش از 7 هزار ماسک توسط کارگاه های مشاغل خانگی در استان یزد به صورت روزانه تولید و به مراکز درمانی استان تحویل داده شد.

محمد حسین ریاحی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در سطح استان کارگاه‌های مشاغل خانگی با یک همت همگانی وارد عرصه تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک و لباس ویژه پرستاران و کادر پزشکی شدند.

وی اضافه کرد: مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی رباط چارسوق پارس نسبت به شناسایی تولید کنندگان دارای مجوز ماسک بهداشتی اقدام و در نهایت مقرر شد موضوع تولید ماسک بهداشتی از طریق یکی از شرکت های دانش بنیان نهایی گردید.

وی اذعان کرد: رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی در تولید و استانداردهای لوازم بهداشتی از مهمترین معیارهای این کارگاه ها با نظارت مراکز بهداشتی استان انجام شد.

ریاحی در ادامه بیان کرد: روند فعالیت ها به گونه ای برنامه ریزی شد که این موضوع  از تولید 400 عدد ماسک این شرکت در روز اول با همکاری 13 خیاط به تعداد میانگین 5500 عدد ماسک با  همکاری 41 خیاط در حال حاضر رسیده است.
ریاحی در پایان خاطرنشان کرد: به صورت موازی در قالب طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با مشارکت جهاد دانشگاهی استان با مشارکت 3 پیشران مشاغل خانگی (دو نفر در  شهرستان خاتم و یک نفر در شهرستان ابرکوه) با 9 نفر تحت پوشش روزانه 1500 ماسک تولید می شود.
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۷:۱۲
کد خبر : ۱۹۸,۵۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید