فعالیت 296 تشکل کارگری و کارفرمایی در خراسان جنوبی

فعالیت 296 تشکل کارگری و کارفرمایی در خراسان جنوبی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از فعالیت 296 تشکل کارگری و کارفرمایی در سال 98 در استان خبر داد.

ابراهیم رضازاده مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در راستای اهداف و برنامه های تعیین شده اداره کل؛  تعداد تشکلهای فعال در سال98، 296 تشکل کارگری و کارفرمایی بوده که این رقم در سال 97 تعداد 292 تشکل بوده است.

وی همچنین افزود: از مجموع 296 تشکل کارگری و کارفرمایی استان، تعداد 258 تشکل کارگری و 38 تشکل کارفرمایی هستند.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  با بیان این که در رویکرد و نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکلها به عنوان شرکای اجتماعی دولت محسوب شده و یکی از اضلاع مهم و تاثیر گذار در تصمیم گیری های مربوطه هستند؛ تقویت ساختار و نقش تشکلها در  رسیدن به جایگاه مطلوب اجتماعی وگفتمان موثر ارزیابی کرد و افزود: استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی به عنوان فرصت درجهت تحقق اهداف وبرنامه های اداره کل مهم وضروری است .

رضازاده اظهارکرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی 42 شورای اسلامی کار، 22 انجمن صنفی کارگری، 37 انجمن صنفی کارفرمایی، 9 کانون کارگران بازنشسته و 182 نمایندگان کار و همچنین کانون انجمن های صنفی کاررگری و کارفرمایی و مجمع نمایندگان کارگر و کانون شوراهای اسلامی کار فعال هستند.
تدوین چارچوب نظری و عملی نظارت بر انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی در راستای ماده 19 آیین نامه چگونگی تشکیل حدود وظایف و اختیارات ونحوه عملکرد انجمن های صنفی وکانون های مربوط و  تدوین دستورالعمل دبیرخانه دائمی کمیته سه جانبه گرایی استان از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوده است.
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۹۸,۶۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید