ثبت نام بیش از 5 هزار ایلامی در سامانه بیمه بیکاری

رییس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تمامی مراحل ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری کرونا به صورت غیرحضوری است و از طریق سامانه و ارسال پیامک انجام می شود.
ثبت نام بیش از  5 هزار ایلامی در سامانه بیمه بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نیازیان گفت: تعداد ثبت نام شدگان سامانه بیمه بیکاری، 5800نفر است که مشمولین قانون کار و تامین اجتماعی 3541 است.

وی تصریح کرد: بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند که پس از بررسی شرایط آنان توسط سازمان تامین اجتماعی کشور و احراز صلاحیت دریافت مقرری از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به آنان پیامک داده می شود.

نیازیان گفت: پس از این مرحله، مشخصات کامل و شماره حساب افراد تایید شده از طریق پیامک دریافت خواهد شد و مبلغ تعیین شده به حساب کارگران بیکار واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: متقاضیان با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خودداری  کنند.

رییس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اظهار کرد: مقرری تعیین شده فقط به کارگرانی که دارای قراردادکاری با کارفرمایان هستند یا به عبارتی مشمول قانون کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری باشند، تعلق می گیرد که به صورت غیرارادی و موقت بیکار شده اند پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: زمان شروع ارسال لیست به تامین اجتماعی، پس از پالایش اطلاعات ثبت شده در سامانه و تفکیک افراد مشمول و غیرمشمول است زیرا برخی از متقاضیان مشمول قانون بیمه بیکاری نیستند ولی در سایت ثبت نام کرده اند که باید از سامانه پالایش شوند.
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
کد خبر : ۱۹۸,۷۲۴
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری، سامانه، کرونا، ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید