۹۵ درصد کارگاه‌های خراسان شمالی اصول بهداشت را رعایت می‌کنند

رییس اداره بازرسی کار اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: بازدیدهای بازرسان نشان داد که ۹۵ درصد از کارگاه‌های استان مسائل ایمنی سلامت و پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را رعایت کرده‌اند.
۹۵ درصد کارگاه‌های خراسان شمالی اصول بهداشت را رعایت می‌کنند
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، علی قلی پور با اشاره به تشدید بازرسی ها از کارگاه های مختلف استان در قالب فاصله گذاری هوشمند، اظهارکرد: اکنون بازرسی ضربتی، در حال انجام است و با بازگشایی بنگاه ها و آغاز فعالیت مشاغل مختلف، از ۱۶ فروردین ماه بازدید مشترک با دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی انجام می شود.
 
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ بازرسی مشترک در شهرستان ها انجام شده است،  افزود: از اوایل اسفندماه پارسال و با شیوع ویروس کرونا، کاهش ساعت کار نیروهای کارگری در کارگاه ها، مورد تاکید ما بوده است و تا ۱۶ فروردین ماه، ۱۶۰ کارگاه در استان یا تعطیل شده و یا کاهش نیرو داشته اند.
 
قلی پور خاطرنشان کرد: در مجموع در این مدت، ۶ هزار و ۷۰۰ نفر کارگر براساس توافق کارفرمایان، به مرخصی رفته و با کاهش ساعت کاری روبه رو شده اند.
 
وی افزود: مشکل خاصی در رعایت مسائل بهداشتی نبوده است، البته ماسک و دستکش در ابتدای اسفندماه کم بود و پیدا نمی شد، اما تخلف جدی در کارگاه ها مشاهده نشد و کارفرمایان همکاری داشته و در حد امکان، امکانات و اقلام بهداشتی را تهیه کرده اند.
 
رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهارکرد: در این مدت، حدود ۲ هزار بازرسی از کارگاه ها انجام شده و در نتیجه آن، برای ۱۵ کارگاه ابلاغ رفع نقص، در زمینه الزامات بهداشت و مقابله با کرونا صادر شد که البته رفع شد.
 
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۱۹۸,۷۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید