مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: پویش مؤمنانه با همکاری بسیج و جامعه کار و تلاش به یاری آسیب دیدگان کرونا می شتابد

خیرین و کارفرمایان زیادی در استان یزد تاکنون بسته های بهداشتی و معیشتی را در محلات مختلف بین اقشار آسیب پذیر توزیع کرده اند و «پویش مؤمنانه» در استان یزد ادامه این روند خواهد بود.
پویش مؤمنانه یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: صبح امروز نشست ویدئو کنفرانسی مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور با سردار نعمان غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشور و مسئولان بسیج کارگری سراسر کشور درباره اجرایی کردن طرح «پویش مومنانه» به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شد.

ریاحی با اشاره به اینکه ده رسته از مشاغل تحت حمایت دولت برای دریافت مقرری بیمه بیکاری قرار گرفته اند ، گفت: یک سری مشاغل موقت، کارگران روزمزد، دستفروشان، زنان سرپرست خانوار، رانندگان تاکسی، کارگرانی که در منازل در حال فعالیت هستند، در حوزه بیمه بیکاری قرار نمی گیرند.

ریاحی با بیان اینکه در حال حاضر فرصتی فراهم شده است تا بتوانیم بانک اطلاعاتی خوبی از خانواده های آسیب پذیری که تحت حمایت هیچ ارگانی قرار ندارند با کمک دستگاه هایی مانند شهرداری و تامین اجتماعی تشکیل دهیم، تصریح کرد: این افراد برای جامعه موثر بوده و باید از ظرفیت این قشر در سال «جهش تولید» با آموزش های مهارتی و حرفه آموزی در بالا بردن تولید ملی استفاده نماییم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: در استان یزد با همت کانون کارآفرینی استان توانستیم مشاغل خانگی را فعال تر کنیم تا جایی که الان روزانه 7 هزار ماسک توسط فعالین مشاغل خانگی در استان تولید می شود. همچنین با تبدیل ظرفیت و اضافه نمودن خطوط تولید و اضافه نمودن شیفت های کاری کارخانه های استان، روزانه 40 هزار ماسک در استان تولید می شود.

وی اضافه کرد: خیرین و کارفرمایان زیادی در استان یزد تاکنون بسته های بهداشتی و معیشتی را در محلات مختلف بین اقشار آسیب پذیر توزیع کرده اند و «پویش مؤمنانه» در استان یزد ادامه این روند خواهد بود.

وی در پایان «پویش مؤمنامه» را مرهمی دانست تا کسانی که به وسیله کرونا آسیب دیده اند مورد حمایت جامعه قرار گیرند.

گفتنی است: این جلسه در استان یزد نیز با حضور محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مهدی ابویی رئیس بسیج کارگران و کارخانجات استان یزددر سپاه الغدیر برگزار شد.۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴
کد خبر : ۱۹۸,۹۰۸
کلیدواژه ها: ریاحی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد,اقشار آسیب پذیر,کارفرمایان,کرونا,بسیج,معیشتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید