اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار وکارگر در آذربایجان شرقی برگزار شد

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کارگر با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، انجمن های اسلامی و حوزه بسیج کارگری سپاه عاشورا در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی برگزار شد.
اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار وکارگر در آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این نشست اظهارکرد: مشارکت تشکل‌ها در استان فوق العاده بالاست و در سایه تلاش کارگران و حمایت کارفرمایان و تشکل‌های کارگری، کارفرمایی شاهد تلاش برای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور هستیم.

 میراحد حسینی با اشاره به شرایط کنونی افزود: با توجه به شرایط پیش آمده امکان برگزاری برنامه‌ها به صورت حضوری نخواهد بود لذا با همکاری تشکل‌های کارگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل به دنبال تنظیم و برگزاری برنامه ها با رویکرد گرامیداشت هفته کارگر بصورت مجازی و نیز ظرفیت‌های رسانه‌ای هستیم تا بتوانیم نسبت به پاسداشت و گرامیداشت این ایام ادای وظیفه کنیم.

وی حفظ کرامت انسان چه کارگر باشد و چه کارفرما را امری ضروری و یک وظیفه دانست و افزود: باید از نقش بی‌بدیل کارگران در عرصه کار و تلاش قدردانی کنیم.

حسینی با یادآوری رشادت های شهدای کارگری افزود: هم اکنون شاهد ایثارگری کارگران در عرصه تولید و تلاش و مجاهدت پزشکان و پرستاران در عرصه درمان هستیم که باید این ایثارگری ها به آحاد جامعه بازگو شود.

 رئیس ستاد بزرگداشت هفته کارگر آذربایجان شرقی با اعلام پیشنهادات اعضای جلسه ایجاد شور و نشاط در جامعه کارگری، استفاده از ظرفیت های صدا و سیما و رسانه ملی، برگزاری نشست های مجازی، اعلام تبریک نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی همزمان با آغاز هفته کارگر از رسانه ملی در پاسداشت این ایام گرانقدر و مقام شامخ کارگران و برگزاری مسابقات مختلف قرآنی و فرهنگی با همکاری اتحادیه انجمنهای اسلامی و سازمان بسیج کارگری سپاه عاشورا، نشست مسئولین و معرفی کارگران نمونه، قهرمانان و ورزشکاران کارگر و مدال آوران از برنامه‌های این ایام است.

 وی با تاکید بر ارزش و اهمیت کار و کارگر افزود: ارزش کار و کارگر در پیشرفت و توسعه اقتصادی و نقش آنها در انقلاب اسلامی باید بیان شود.

 حسینی از اقدامات ارزشمند جامعه بسیج کارگری استان در اجرای شیفت ایثار در کارخانجات رزمایش کمک‌های مومنانه و رزمایش دفاع بیولوژیک قدردانی کرد و افزود: به لحاظ ایجاد شور و نشاط در جامعه کارگری و آحاد مردم باید تلاش‌های کارگران را در عرصه‌های مختلف ارج نهیم.

 وی با تاکید بر گرامیداشت این ایام تنظیم برنامه را بر اساس رویکرد و سیاست های این ایام با رعایت پروتکل های بهداشتی را یادآوری و از تلاش و همکاری جامعه بزرگ کارگری استان قدردانی کرد.

 در این نشست جباری نماینده خانه کارگر تشکیلات تبریز نیز پیرامون ارزش و اهمیت و ضرورت حفظ حرمت کارگران و توجه به معشیت کارگران تاکید و افزود: انتظار جامعه کارگری از مسئولین این است که کارگرانی که با تمام توان در راستای چرخش چرخ های عظیم اقتصادی تلاش می‌کنند در حفظ حرمت، جایگاه آنان تلاش کنند.

 در ادامه سرهنگ عقلمند فرمانده بسیج کارگری سپاه عاشورا با اعلام برنامه های شاخص بسیج از اجرای شیفت ایثار با همکاری کارگران بسیجی در کارخانجات استان و برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه و دفاع بیولوژیک در جهت پاکسازی محیط های کار برای حفظ و تداوم تولید توسط بسیج خبر داد.

 در ادامه ناصر چمنی نماینده کارگران استان با انتقاد از صدا و سیما خواستار اجرای برنامه های متنوع در راستای حفظ حرمت و کرامت کارگران و پرداختن به مطالبات کارگران شد و با توجه به نشست شورای عالی کار در تعیین دستمزد کارگران افزود: با توجه به مشکلات معیشتی کارگران توجه و اهتمام جدی به معیشت کارگران را امری ضروری عنوان کرد.

 در ادامه عظیمی نماینده انجمن های اسلامی کارخانجات از برگزاری مسابقه قرآنی در بین جامعه کارگری استان به صورت مجازی خبر داد و افزود: این مسابقات و برنامه‌ها در طول هفته کارگر به عمل خواهد آمد.

 در ادامه این نشست طوریحی نماینده تامین اجتماعی استان به بیان عملکرد و اقدامات غیرحضوری تامین اجتماعی در راستای خدمت به کارفرمایان و کارگران پرداخت.

در اولین نشست اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر حسین فتحی معاونت روابط کار این اداره کل با تقدیر از همکاری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان افزود: خوشبختانه همراهی تمامی تشکل‌های کارگری توانمند و صاحب‌نظر مسیر حرکت و پیشرفت را در استان هموار می سازند.

وی به مولفه‌های پیشرفت اشاره نموده تصریح کرد: امنیت شغلی و تثبیت اشتغال، تامین معیشت و تشکل یابی تشکلات خوب و قدرتمند از مولفه‌های اصلی پیشرفت محسوب می شوند.

 وی بر اجرای پروتکل های بهداشتی در جامعه کار و تولید اشاره کرد و بر ضرورت توجه به اجرای این دستورالعمل های بهداشتی در محیط کار تاکید کرد و افزود: در جهت اجرای این دستورالعمل ها بازرسین کار بطور شبانه‌روزی نظارت لازم را در اجرای دستورالعمل های یادشده به عمل می آورند.


۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۱۹۹,۰۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید