افزایش تعداد مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی به 41 مرکز در خراسان رضوی

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، در اولین جلسه هیات فنی مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان در سال 99 گفت: هم اکنون 41 مرکز مشغول ارائه خدمات به کسب وکارها، صاحبان ایده و استارت آپ ها در استان خراسان رضوی هستند.
افزایش تعداد مراکز مشاوره و کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمد امین بابایی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در رابطه با این خبر گفت: درک و شناخت اصولی استانداردهای مدیریت کیفیت از موارد بنیادین برای ارتقاء سطح کیفی و بهره وری در هر کسب و کاری است که به دلیل پیچیدگی های ذاتی موضوع مدیران و صاحبان مشاغل دچار سردرگمی شده و گاهی تصمیمی اتخاذ می شود که منجر به دوباره‌کاری و هدر رفتن منابع سازمان خواهد شد. به همین دلیل وجود یک مرکز مشاوره توانمند مانند شرکت توسعه فناوری صنایع پارس شید می تواند به مدیران در این زمینه کمک شایانی نماید.

وی گفت: با عنایت به جایگاه بخش کشاورزی به‌عنوان موتور محرک رشد و توسعه اقتصادی در ساختار شهری و روستایی‌همچنین نگاه استراتژیک در مباحث مربوط به کشاورزی، استفاده از دانش و تجربه مراکز مشاوره کارآفرینی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.بابایی در ادامه افزود: یکی از راهبردهای این اداره کل در سال های اخیر گسترش مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی بخصوص در سطح شهرستان های استان به منظور استفاده از پتانسیل بخش توانمند خصوصی در هدایت و مشاوره متقاضیان در زمینه کسب و کار و کارآفرینی می باشد در همین راستا به شرکت تعاونی رویان سبز سبزوار مجوز تخصصی فعالیت در زمینه مشاوره کارآفرینی در بخش کشاورزی اعطا گردید.

وی در خاتمه گفت:با اضافه شدن مراکز فوق به جمع مراکز مشاوره کارآفرینی، هم اکنون 41 مرکز مشغول ارائه خدمات به کسب وکارها، صاحبان ایده و استارت آپ ها در استان خراسان رضوی هستند که از این تعداد 7 مرکز در شهرستان های گناباد، نیشابور(دو مرکز)، تربت حیدریه، تربت جام، کاشمر و سبزوار و بقیه در شهرستان مشهد فعالند.

شایان ذکر است شرکت توسعه فناوری صنایع پارس شید در زمینه « سیستم های مدیریت و بهبود کیفیت» در شهر مشهد مقدس و شرکت تعاونی رویان سبز سبزوار در زمینه کشاورزی در شهرستان سبزوار به صورت تخصصی مجوز فعالیت دریافت نمودند.


۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۴۰
کد خبر : ۱۹۹,۰۹۴
کلیدواژه ها: کارآفرینی,اشتغال,اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی,کسب وکار,استارت آپ

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید