شیرکانی خبر داد: تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر خبر داد.
شیرکانی خبر داد: تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علی شیرکانی، از تمدید مهلت پرداخت حق بیمه افرادی که در اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان پرداخت حق بیمه خود را نداشته‌اند، خبر داد.
شیرکانی افزود: در راستای حمایت از مردم عزیز کشورمان در مقابل شیوع ویروس کرونا، برای آن دسته از بیمه‌شدگانی که در اسفندماه نتوانستند حق بیمه خود را بپردازند و دچار وقفه بیمه‌ای شده‌اند، مهلت دو ماهه‌ای در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این افراد تا پایان اردیبهشت‌ماه فرصت دارند نسبت به پرداخت حق بیمه اسفندماه خود با همان نرخ‌های سال گذشته اقدام نمایند و در صورت واریز، وقفه‌ای در سوابق بیمه‌ای آنها به‌وجود نخواهد آمد و جریمه‌ای شامل حال شان نخواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، پیش از این نیز اقدامات موثری در راستای حمایت از اعضای خود در مقابل شیوع ویروس کرونا انجام داده است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، تمدید سه‌ماهه قرارداد کارگزاری‌های صندوق، ارسال محتوای آموزشی از طریق پیامک و شبکه‌های اجتماعی، توزیع مواد ضدعفونی کننده و لوازم پیشگیری از شیوع ویروس را از جمله این اقدامات دانست و افزود: علاوه بر این، با راه‌اندازی کمپین روستای بدون کرونا، پل ارتباطی خوبی با بیمه‌شدگان خود در سراسر کشور ایجاد کردیم و از آنها خواستیم که در صورت ابتلای قطعی خود یا یکی از اعضای خانواده‌شان به بیماری کووید-19، از طریق ارسال عدد 5 به سامانه 300027 به ما اطلاع دهند.
وی با بیان اینکه همکاران ما در صندوق، با تمام افرادی که به این سامانه پیامک ارسال کرده‌اند، تماس خواهند گرفت افزود: برای آن دسته از خانوارهایی که ابتلای قطعی آنها به کرونا تایید شود، در چارچوب قوانین و مقررات صندوق، تسهیلاتی در نظر خواهیم گرفت.
شیرکانی تاکید کرد: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در عمل به دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری، تمامی فرایندهای تمدید بیمه‌ای صندوق ازجلمه دریافت شناسه و پرداخت حق بیمه، به‌صورت الکترونیکی و با مراجعه به وب‌سایت رسمی صندوق به نشانی roostaa.ir قابل انجام است.
 
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
کد خبر : ۱۹۹,۱۹۰
کلیدواژه ها: شیرکانی,روستاییان,عشایر,صندوق

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید